Lambakasvatajad tahavad suuremat toetust

Lambakasvatajad taotlevad maaeluministeeriumilt lammastele makstava aretustoetuse ühikumäära olulist tõstmist.

“Praegused ühikumäärad ei anna võimalust lammaste tõuaretuse ja jõudluskontrolliga tegelemiseks määral, mis tagaks valdkonna arengu,” öeldakse Kihnu maalambakasvatajate seltsi ning Eesti lamba- ja kitsekasvatajate liidu ühispöördumises.

Pöördumises toodud ettepaneku kohaselt tuleks tõuraamatu pidamise toetuse ühikumäära tõsta 12,50 eurolt 20 eurole lamba kohta ja jõudluskontrolli läbiviimise eest ettenähtud toetuse ühikumäära 13,50 eurolt 28 eurole lamba kohta. Ettepaneku aluseks on aretusorganisatsiooni tegelik kulu tõuraamatu pidamisel, seni kehtinud määradel puudub lambakasvatajate hinnangul igasugune tõuaretustegevust sisuliselt arvestav analüüs ja põhjendus.

Lambakasvatajad tõdevad, et seni ei ole maaeluministeeriumis aretustoetuse määruse muutmisega seoses toimunud nõupidamistel arvestatud mitte ühtegi lambakasvatajatelt tulnud ettepanekut.

Maaeluministeeriumi pressiteate kohaselt selguvad aretustoetuste lõplikud määrad pärast seda, kui on teada aretuskarjade täpsed suurused ja võetud vastu 2017. aasta riigieelarve, kuhu on tõuaretuse jaoks lisaraha planeeritud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 233 korda, sh täna 1)