Viira külasse külastuskoht (1)

Maakonna idaosas pärandkooslusi majandav Mario Talvist soovib Muhumaale Viira külasse suure maantee äärde rajada külastuskoha.

Kolmapäeval Muhu vallavalitsuse istungil oma plaane tutvustamas käinud Mario Talvist andis teada, et soovib Viira külasse rajada kauplus-külastuskoha. Uus ettevõtmine hõlmab mahe- ja kohalike toodete müüki, söögikohta ja laste mänguala.

Muhu vallavalitsuse maa- ja planeeringunõunik Pille Tamm ütles, et arendaja plaanide elluviimise muudab keeruliseks asjaolu, et valla üldplaneeringu järgi asub seal väärtuslik põllumaa, mida ei tohi hoonestada.

“See on ka ala, mis määratletakse tulevikus tõenäoliselt riiklikul tasemel väärtusliku põllumaana,” märkis Tamm, viidates praegu koostamise järgus olevale uuele seadusele.

Valla nõuniku sõnul peab arendaja nüüd kõigepealt esitama vallale detailplaneeringu algatamise avalduse ja siis selgub asjade edasine käik. “Siin on kaalutlemise koht ja tegevuse lubamine pannakse tõenäoliselt paika ministeeriumi tasemel ega ole isegi mitte eriti meie otsustada,” lisas Pille Tamm.

Külastuskohta plaanitakse kinnistule, mis asub Liivalt umbes pool kilomeetrit Kuressaare poole. Sama maantee äärde plaanitakse Muhusse veel ühte külastuskohta, nimelt Piiri külla maatükile, kus asus kunagi kütusetankla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 749 korda, sh täna 1)