Lümanda lapsed Robotexil edukad

2.–4. detsembril toimus TTÜ spordihoones maailma suurim robootikavõistlus Robotex. Seekordsel võistlusel osalesid esimest korda Lümanda kooli robootikaringi õpilased Martin Trumann, Juhan Tuulik, Erik Ignatovitš, Hendri Lindau ja Karl Priido Hoogand. Lümanda meeskonda kuulusid Juhan Tuulik ja Erik Ignatovitš robotiga Lymm1, et võistelda LEGO sumos.

LEGO sumo on kõige populaarsem võistlus­ala Robotexil, kus sel aastal osales 232 robotit. Läksime eesmärgiga võistluskogemusi omandada ja lootsime, et kõiki matše ei kaota. Tehnilise kontrolli läbisime viperusteta ja saime loosiga koha viimases, 24. alagrupis. Seega oli ligi neli tundi aega enne võistlust ringi vaadata ja tutvuda Robotexi tegevustega. Rahvast oli palju ja poistel ka huvitavat tegemist.

LEGO sumo võistlus algas Lümanda meeskonnale positiivselt, sest esimene võit tuli suhteliselt lihtsalt. Tuli ka teine võit ja nii kaheksa võitu järjest. Võitsime oma alagrupis ühegi kaotuseta ja see tundus uskumatu. Edasi läksime finaalidesse, kus vastu astusid juba kraad kõvemad vastased ja kus igal pisiasjal oli suur tähtsus. Meie robot ei olnud selliseks katsumuseks enam valmis. Robot Lymm1, ühest silmast pime ja kummid tolmused, pidi alla vanduma kahele järgnevale robotile (tulemused vastavalt 0 : 2 ja 1 : 2). Lõpuks jagasime 17.–24. kohta.

Jäime võistlusega väga rahule. Läheme järgmisel aastal kindlasti jälle ja siis juba uute eesmärkidega.

Oleme tänulikud KG robootikutele, et lisaks toetusele Robotexil saime nädal varem testida oma robotit Kuressaare gümnaasiumis.

Janno Tuulik, robootikaringi juhendaja

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)