JUHTKIRI: Ausust, minister Tsahkna!

Enne valitsuse pööramist löödi laialt lokku, kuidas härrased Tsahkna ja Ossinovski väitsid, et peaminister Rõivas olla lubanud endale parema valitsuse otsida. Tänaseks juba endise peaministri tiitlit kandev Rõivas väitis muidugi enda öeldu kohta vastupidist ja jäi lõpuks ise valitsusest ilma.

Nüüd on endine sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna see, kes väidab, et tema pole Lääne-Saare esindajatele midagi lubanud. Oma sõna andnud ta selle kohta, et Sõmera Kodu teemal korraldatakse kohtumine ja arutatakse asjad uuesti üle. Õigupoolest ei väida nüüdseks sõnast “sotsiaal-” loobunud ja kaitseministriks hakanud Tsahkna otse midagi. Ministril ei leidu nii palju ausust ja ehk ka julgust, et ajakirjandusele vastata, mis tollel kohtumisel siis ikkagi toimus.

Tsahkna käitumine kinnitabki seda kuvandit, mis inimestel poliitikutest pahatihti tekib. Teeb suuri sõnu, noogutab kaasa, surub kätt ja sellega asi ka piirdub. Oleks tõesti aeg, et keegi Sõmera teema uuesti üles võtaks. Sealt tagant ei paista muud kui kohusetundlik Euroopa-poliitika kummardamine ja soov kulutada palju raha. Seda, kas meie ühiskond on sellisteks muudatusteks valmis, arutama ei vaevuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)