Henno Sepp saab vabatahtliku aumärgi

Henno Sepp Foto: Vabatahtlik Värav

Henno Sepp
Foto: Vabatahtlik Värav

Saaremaal sündinud, ent suure osa oma elust Pärnus elanud Henno Sepp on üks Pärnu saarlaste seltsingu asutajatest.

Pea igale pärnakale tuttav Henno Sepp on sündinud Mustjala vallas Küdemal. Oma 94. eluaastast on ta aktiivselt vabatahtlikuna panustanud 30. Ta korraldab seltsielu ning juhendab laste ja noorte huviringe.

Lisaks sellele on ta pillimees, üleriigiliste külapillimeeste kokkutulekute algataja, filatelist, spordimees, giid, pulmavanem jne. 1990. aastal oli Henno üks Pärnu saarlaste seltsingu asutajatest.

Henno innustusel tulid ka Pärnu kandi postmarkide kollektsionäärid 1962. aastal kokku ning koos käiakse regulaarselt tänaseni.

Üleriigiline vabatahtlike tänuüritus toimub täna, 4. detsembril Estonia teatri talveaias. Ürituse patrooniks on ja tunnustused annab üle president Kersti Kaljulaid.

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon. Tunnustuse saab 5 kaasajat, kaks ettevõtet ja kümme vabatahtlikku.

Tunnustust antakse välja juba 11 korda. 2016. aastal korraldab vabariiklikku tunnustust Eesti Külaliikumine Kodukant Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 290 korda, sh täna 1)