Aidakem leida Saaremaa parim küla!

“Aidakem taas leida parim meie maakonda esindav küla!” kutsub üles Saaremaa Kodukandi juhatuse liige, Aasta Küla komisjoni esimees Reet Viira.

Liikumine Kodukant on kuulutanud Aasta Küla konkursi avatuks. Igast maakonnast oodatakse üht toredat küla suurele külade mõõduvõtmisele.  Aasta küla 2017 kuulutatakse välja Viljandimaal Vana-Võidus toimuval liikumise Kodukant XII maapäeval, mis leiab aset 4.–6. augustini. Saare maakonnas kuulutab konkursi avatuks Saaremaa Kodukant koostöös Saare maavalitsuse, Saarte koostöökogu ja Saaremaa omavalitsuste liiduga.

Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada üldsusele maa- ja külaelu olulisust Saare maakonnas.

Aasta külaks kandideerivas külas või külade piirkonnas peab olema nähtav kogukonna positiivne areng ja külasisene koostöö viimase kolme aasta jooksul. Samuti on tingimus külaarenduslike ja kogukonda liitvate projektide/initsiatiivide edukas algatamine ja elluviimine, ajaloo talletamine, ühistegevus külas ja koostöö kohaliku omavalitsusega. Oluline on ka avatus ja tuntus maakondlikul ja/või üleriigilisel tasandil ning kehtiv või koostamisel olev küla või külade piirkonna arengukava.

Kandidaadiks saab iga vald (Lääne-Saare vallast kolm piirkonda: Lümanda, Kaarma, Kärla) esitada ühe küla või külade piirkonna, kes on välja selgitatud valla tasandil. Omavalitsused saavad oma ettepanekud esitada MTÜ-le Saaremaa Kodukant reedeks, 30. detsembriks kella 16-ks.

Saare maakonna aasta küla 2017 selgub reedel, 3. veebruaril pidulikul Saare maakonna Aasta Küla 2017 galaõhtul Tornimäe rahvamajas.

Toimub ka Saare maakonna lemmikküla hääletus. Saare maakonna aasta küla 2017 esitatakse Eesti külaliikumise Kodukant Aasta Küla 2017 konkursi nominendiks. 2013. aastal sai meie nominent Karala küla “Terevisiooni” lemmikküla tiitli ja mullu kuulutati Leedri küla Lääne-Saare vallast kogu Eesti aasta külaks. Lisaks pälvisime taas “Terevisiooni” lemmikküla tiitli.

Tänu toredate külade esiletoomisele maakonnas oleme oma külaliikumisega kogu riigis kenasti esiplaanil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 247 korda, sh täna 1)