REPLIIK: Palju enamat kui turvakodu

Saaremaal käies põikasin läbi ka kohalikust lemmikloomade turvakodust. Olgu kohe mainitud, et hädiseks turvakoduks seda nüüd küll nimetada ei saa. Tegemist on pesuehtsa varjupaigaga, mis püsib vaid mõne inimese loomaarmastusel ja entusiasmil.

Käisin suvel ka Soome loomakaitsjate kasside turvakodus ja saarlaste loodud varjukas nende omale küll suurt alla ei jää. Pigem vastupidi. Saarlaste varjukas on ulualust leidnud palju rohkem kasse ehk umbes paarisaja ringis. Uskumatu, et nii pisikese saare elanikud suudavad nii palju neid üleliigseid loomi toota. Ei taha kohe mõeldagi, milline number näiteks Tallinna kohta kehtiks.

Nagu isegi aru saate, kulub sellise paarisajapealise kassiarmee ülalpidamiseks üksjagu raha, mis tavaliselt tuleb ikka annetustest. Saarlased on aga kanged ja vaikse loomuga ning võõrast abi ei nuru. Mina seevastu olen ülbem ja teen seda nende eest – kellel vähekegi võimalik, siis euro või paar võiks nende arvele ikka kanda. Uskuge mind, kogu see nende vabatahtlik ettevõtmine on vägagi muljetavaldav! Kui ei usu, siis vaadake kas või ise Turvakodu TV-d (http://animalslife.net/et/saaremaa-varjupaik/). Oma silm olevat ju kunn!

Heiki Valner, Eestimaa Loomakaitse Liidu esimees 

FB postitus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)