Vanast saunast ja garaažist sai meremaja (1)

UDUSIREEN: Mati Martinson on kunagises piirivalvekordonis ära teinud suure töö. Meremaja on üks mitmest hoonest, kus leiab põnevaid eksponaate. MAANUS MASING

UDUSIREEN: Mati Martinson on kunagises piirivalvekordonis ära teinud suure töö. Meremaja on üks mitmest hoonest, kus leiab põnevaid eksponaate.
MAANUS MASING

Säärel endises piirivalvekordonis saab nüüdsest külastada uut ekspositsiooni, mille Sõrve linnujaama eestvedaja Mati Martinson on üles pannud kunagisse sauna ja garaaži.

Piltlikult öeldes annab meri muuseumi jaoks igal aastal uusi eksponaate. Endises saunas on uudistamiseks väljas unikaalseid esemeid, vanadest laevavrakkidest pärit, kaldale uhutud puitdetaile ja muud kraami. Saunast on saanud meremaja, kus laudadel ka uuemaid esemeid. Mati Martinson näitab Sõrve rannikul karile sõitnud Kreeka laevalt pärit udusireeni, nn kurdide laevalt maale toodud kompassi alust, rooliratast ja muid asju.

Meremajas on ka väike spordinurk, kus väljapanekute hulgas endisaegsed diplomid, märgid ja spordiühingu Jõud lipp. Omaette vaatamisväärsus on väike klassituba koolilaua, vihikute, tahvliga, maakaartide ja muude õppevahenditega.

Metsavenna tubagi on meremajas, kus materjale Saare maakonnas tegutsenud metsavendadest.

Vana kelder, mille uksel silt “Stebeli patarei”, on veel tühi. “Siia tuleb fotostend ja mõned esemed, mis patareist pärit,” tutvustas Martinson.

Tänavune turismihooaeg on Martinsoni sõnul olnud turistide arvu poolest eelmisest aastast natuke kesisem. “Aga nädalavahetustel käiakse praegugi. Oleme kõigile huvilistele avatud. Näete, laiendame parkimisplatsi. Kruusa tuleb veel täiteks vedada. Uueks turismihooajaks tahame valmis jõuda,” rääkis Mati Martinson pooleliolevast tööst

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 261 korda, sh täna 1)