LUGEJA KÜSIB

Töötan kaubikujuhina ja pean ka kaupa laadima. Ilm on libedaks muutnud nii maanteed ja tänavad kui ka ligipääsud kohtadele, kuhu pean kaupa käsitsi tassima. Kas tööandja peab kuidagi vähendama ohtu, et ma liikluses või kaupa tassides viga ei saaks?

Vastab Rein Reisberg, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant:

Teie töös on talvisel ajal vähemalt kaks aspekti, mis erinevad suvisest töötamisest. Esmalt autoga sõitmine. Kaubik on autojuhi töövahend ja tööandja peab tagama selle sobivuse tööülesande täitmiseks. Talvel on teed libedad ja seetõttu tuleb enne talviste liiklus­tingimuste saabumist üle vaadata rehvide sobivus talveoludes ja vajadusel need vahetada.

Kui kaubiku täismass ei ületa 3,5 t, on kohustuslik kasutada talverehve. Ehkki talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist, on mõistlik arvestada ilmast tulenevate teeolude, mitte üksnes kalendriga. Kui olete terve suve sõitnud rehvidega, millega märgistusest lähtuvalt tohib sõita ka talvel, tuleb veenduda, et rehvid ei ole liialt kulunud ja on talvistes oludes sõitmiseks sobilikud. Kulunud rehvidest tuleb esimesel võimalusel tööandjale teada anda, et need saaksid välja vahetatud.

Kui mingil tõsisel põhjusel ei saa kohe talverehve kasutama hakata, tuleb seda arvestada tööde kavandamisel. Nii tööandja kui ka töötaja peavad hoolitsema, et kaubiku kasutamine poleks ohtlik kasutajale ega teistele liiklejatele.

Teine talvine probleem on libedad liikumisteed klientidele kauba viimisel. Õnnetuste ennetamiseks tuleb kasutada klientide hooldatud liikumisteed, mitte lühemat, aga hooldamata teed.

Libisemise ja kukkumise vältimiseks tuleb valida sobivad, näiteks sügavama tallamustriga jalanõud. Samuti saab jalanõude alla panna naelikud, mis takistavad libisemist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 972 korda, sh täna 1)