VASTUKAJA: “Üldkoosolek peab suu pidama” SH, 19.11

Veel kord reedesest üldkoosolekust ja selle läbiviimisest.

Rannakaluritele jagati (tehti ettepanek PRIA-le rahastamiseks) maksumaksjate raha, mis enamikus tuleb Euroopa Liidult. Jagati mitte lennukilt, vaid läbi tiheda sõela (vastavuse eelkontroll, hindamiskomisjoni töö, MTÜ juhatuse kontroll).

On loomulik, et selle raha jagamiseks, jagamise hilisemaks kontrollimiseks peab olema kord. Nimetame EL-i ja siseriiklikke õigusakte, mis seda reguleerivad, nii. Eestis on selle raha jagamiseks moodustatud MTÜ-d, mujal liikmesriikides võib see olla hoopis muu organisatsioon. EL-i õigusaktidest tulenevalt peavad selle valdkonna siseriiklikud õigusaktid vastama EL-i õigusaktidele. Seega peame arvestama paljude õigusaktide nõuetega.

PRIA ei tee ise seadusi, PRIA peab nimetatud seadusi samamoodi täitma. Probleem oligi selles, kuidas nõutud toimingud nende piirangute olemasolul läbi viia ja saada tulemus. Tulemus on saada hinnatud projektid, mis on juhatuse pädevuses, ja projektid, millele hinnangu andmine on ainult üldkoosoleku pädevuses.

PRIA peaspetsialist Angela Annilo aitas leida lahendusi, kuidas seda kõike (piirangud, erinevad õigusaktid) praktiliselt läbi viia. Asja keerukus ja uudsus oli selles, et teave on kuulutatud ametkonna-siseseks teabeks. Seda esmakordselt. Piirang kehtib, kuni PRIA teeb projektidele rahastamisotsuse. Pärast seda on kõik avalik.

Raha jagamine ei ole kerge ega saagi kunagi kerge olema. Järgmine kord tulevad uued projektid ja uued otsused.

Heino Vipp, MTÜ Saarte Kalandus tegevjuht

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)