Raigo Kuusnõmm tuli uue rekordiga Eesti meistriks

Eesti klassikalise jõutõstmise meistrivõistlustel tuli Raigo Kuusnõmm kehakaalus kuni 84 kg meistriks ja püstitas lamades surumises 176 kilogrammiga uue rekordi.

“Olen võistlustega väga rahul,” tunnistas Raigo. “Veidi olin pabinas enne võistlusi, et äkki ei võida, kuna eelmine jõutõstmise võistlus jääb päris kaugele minevikku, siis ei tundnud end täiesti kindlalt.”

Kükis sai Kuusnõmm kirja kõik kolm katset ja lõpptulemuseks jäi 227,5 kg, mis on tema isiklik rekord. Surumises tegi ta samuti kolm katset ja lõpptulemuseks rekordivääriline 176 kg.

Jõutõmbeks oli ta väsinud ja seal jäi kirja 245 kg, mis oli ka algraskus. Kahel katsel proovis ta ka 255 kg tõmmata. Ta suutis raskused küll üles tõsta, kuid paraku määruste vastaselt.

“Kokkuvõttes olen õnnelik, sest üks meistritiitel on ikkagi juures,” lausus Raigo Kuusnõmm. “Tulemusega olen rahul, kuna ettevalmistus selleks võistluseks oli veidi üle kuu ja “vana rasv” oli õnneks paks. Proovisin mõned korrad suuremaid raskusi, aga üldjoontes siiski kulturismi suunitlusega.”

Raigo Kuusnõmme sõnul on tal rõhk jätkuvalt ikkagi kulturismil, kus on plaan veel maailma vallutada. Praegu on tal käsil kaalu tõstmine ja võistelda plaanib ta alles 2018 kevadhooajal.

“Jõutõstmises oli see siiski väike külaskäik, mitte tagasitulek,” lausus ta. “Uuest aastast asun tööle jõusaali ja personaaltreenerina, mis loodetavasti aitab mind spordile veel lähemale, ja suudan saavutada paremaid tulemusi. Seda just kulturismis ja pole välistatud, et mõnel jõutõstmise võistluselgi.”

Kehakaalus kuni 74 kg võistles Ott Sagor, kes juunioride klassis võitis ja oli avatud klassis teine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 198 korda, sh täna 1)