Ott Tänak ja Raigo Mõlder ootavad järgmist hooaega

AUSTRAALIA TOLMUS: MM-i viimasel etapil saarlaste sõit ei õnnestunud ja nüüd ollakse mõtetega järgmises hooajas.  TIMO ANIS

AUSTRAALIA TOLMUS: MM-i viimasel etapil saarlaste sõit ei õnnestunud ja nüüd ollakse mõtetega järgmises hooajas.
TIMO ANIS

2016. aasta autoralli MM-sarja kokkuvõttes kaheksanda kohaga lõpetanud Ott Tänak pälvis Sydneys toimunud auhinnagalal Michelin Magic Moment trofee ja saarlane kuulutati ka WRC-sarja aasta piloodiks. Tänak avaldas DMACK-i meeskonnale koostöö eest tunnustust ja tunnistas, et ootab juba uusi rallisid.

“Kindlasti on see olnud meile väga hea aasta, sest DMACK-i rehvidega tööd tehes oleme teinud suure sammu edasi,” rääkis Ford Fiesta WRC-l kihutanud ja hooaja viimase ralli Austraalias seitsmenda kohaga lõpetanud Ott Tänak “alliraadiole. “Meil oli koos häid võite, kuid ka suuri kaotusi. Olen tiimile suurepärase töö eest tänulik. Aga vaatame, mida toob järgmine aasta, ja ma ootan seda juba huviga.”

Austraalia ralli testikatsel kolmandat aega näidanud Ott Tänak ja Raigo Mõlder tegid avapäeval neljandal katsel pirueti, sekeldused politseiga tõid starti hilinemise pärast 40-sekundilise trahvi ja kokkuvõttes langeti kaheksandale kohale, kust tõusti seitsmendaks viimasel päeval pärast prantslase Eric Camilli avariid 21. kiiruskatsel.

“Vaatamata probleemidele reedel oli see meie jaoks nauditav ralli,” märkis Ott Tänak. “Siinsed katsed on sõitmiseks nauditavad. Tegime koos DMACK-i tehnikutega kõvasti tööd ja edusammud on muljetavaldavad.”

Poolas ja Walesis teisena lõpetanud saarlased peaksid mitmete spekulatsioonide kohaselt sõitma tuleval aastal taas M-Sportis, kuid seni ei ole ametlikku kinnitust veel andnud ei meeskond ega sõitja.

DMACK-i tiimipealik Dick Cormack avaldas Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi panusele tunnustust. “Hooaja algul seadsime sihiks jõuda korra poodiumile, kuid saavutasime tunduvalt rohkem ja pidasime oma suure konkurendi Micheliniga suurepäraseid lahinguid,” tunnistas Cormack. “Osalesime oma tiimiga kõigil 13 etapil, kus võitlemine kõrgete kohtade eest on pakkunud meile imelise kogemuse. Saime 2017. aastaks palju vajalikke tehnilisi andmeid. Tahaksin tänada Ott Tänakut, Raigo Mõlderit ning kõiki DMACK-i ja M-Sporti tiimi liikmeid.”

Austraalia ralli võitis norralane Andreas Mikkelsen, kes edestas Sebastien Ogier’d ja Thierry Neuville’i.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)