JUHTKIRI: Et maailm oleks parem paik

Eile tunnustati ja tänati Rüütli spaahotellis tublisid sotsiaaltöötajaid ja tervisedendajaid. Hea meel oli tõdeda, et neid meil jätkub ja nende pühendumust märgatakse. Võib vist julgelt öelda, et tänu sellistele tublidele inimestele on maailm elamiseks parem paik.

Sotsiaalvaldkonnas on raske tegutseda, kui selleks pole soovi ega motivatsiooni. Vaevalt et seda tööd keegi raha pärast teeb.

Seega võib üsna kindel olla, et need, kes on selles mitte just kerges ametis vastu pidanud aastaid, teevad oma tööd südamega, soovist aidata.

“Ma teen oma tööd rõõmuga,” kinnitas Kuressaare Hoolekande avahooldaja Vilve Kask. Mis sest, et eakaid inimesi aidates tuleb vahel ette ka raskeid ja valusaid hetki.

“Kui sotsiaalvaldkonnas on kõik korras, siis ei pane neid töötajaid keegi tähele,” tõdes eile Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters. “Niipea aga, kui on mingi jama, on sotsiaaltöötaja süüdi.”

Tublisid sotsiaalala töötajaid pannakse õnneks tähele ka siis, kui asjad hästi on. Vaadakem või seda, kui palju oli tunnustuse saamiseks esitatud inimesi. Nad kõik on tänusõnu väärt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)