John Kaju seilas end MM-il 12. kohale

John Kaju (paremal)  Formula MM 2016 võistlusrajal.  ERIC BELLAMDE

John Kaju (paremal) Formula MM 2016 võistlusrajal.
ERIC BELLAMDE

15.–19. novembrini Portugalis Terceiral toimunud purjelaua Formula klassi 2016. aasta maailmameistrivõistlused lõpetas John Kaju 12. kohaga.

“Praegu emotsiooni pealt võiks öelda, et pigem kehvasti läks seekord ja rahul kindlasti pole,” tunnistas mullusega võrreldes kaks kohta kõrgemale tõusnud John Kaju. “Ei tea, kas ettevalmistuses läks midagi valesti või oli lihtsalt halbade asjaolude kokkulangemine, aga lootsin ikka TOP10-s kohta vähemalt. Nüüd sai hooaeg selle võistlusega läbi ning peab rahulikult aja maha võtma ja analüüsima, mis valesti läks.”

Enne võistlust tegi John Kaju kohapeal koos eelmise aasta maailmameistri Conzalo Costa Hoeveli ja teise koha omaniku Janis Preissiga korraliku treeninglaagri. Teada oli, et Assoorid on võistlemiseks väga keeruline koht ja kohale tulevad pigem ainult tugevad sõitjad.

John Kaju sõnul oli tal enne võistlust tunne hea, sest sai Conzalo ja Preissiga juba üsna võrdselt liikuma. Esimene võistluspäev oli veel selline keskmine, kus mõned väiksed apsud küll olid, aga enamik sõite oli esikümnes.

Teine päev oli aga purilauduri hinnangul täielik katastroof, sest siis ei suutnud ta üldse liikuda ja langes tulemustes korralikult. Kahjuks ei olnud kolmel järgmisel päeval sobivaid võistlustingimusi, seega rohkem sõite ei tehtud ja tulemust parandada enam ei õnnestunud.

Ka John Kaju treeningukaaslastel ei läinud eriti hästi, sest Conzalo lõpetas 9. ja Preiss 5. kohaga. Eelmisel aastal saarlase järel 15-ndana lõpetanud prantslane Alexandre Cousin tuli aga maailmameistriks. Hõbeda sai sakslane Sebastian Koerdel ja pronksi hollandlane Casper Bouman.

“Kui sellelt MM-ilt midagi positiivset kaasa võtta, siis see, et vähemalt parandasin kahe koha võrra oma ja Eesti senist parimat tulemust ning muidugi ka see, et nüüd on n-ö jalg ukse vahel ja saab järjest rohkem koos tippudega treenima hakata. Küll siis see tulemus ka ükskord tuleb,” märkis John Kaju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)