Punaste patsideta Pipi

KERGEMEELNE LIISU: “Papades ja Mammades” kehastab Franka Vakkum natuke kergemeelset naabrinaist. Fotol on Liisu seriaalipoeg Liivoga. KALEV LILLEORG

KERGEMEELNE LIISU: “Papades ja Mammades” kehastab Franka Vakkum natuke kergemeelset naabrinaist. Fotol on Liisu seriaalipoeg Liivoga.
KALEV LILLEORG

“Eks ma olen selline püsimatu ja veidi hull olnud kogu elu,” ütleb pealinnas toimetav Frantšeska Vakkum ehk Franka, kelle lemmikkangelane on lapsest saati olnud Astrid Lindgreni Pipi. Ahvikest sel soliidses eas saarlasest Pipil pole, aga hobune küll.

“Õigemini on meie pere esimene hobune nüüdseks rohkem Kõljala talli oma, sest elab juba aastaid seal,” ütleb Franka. Vana sõpra vaatama jõuab Franka harva – töid-tegemisi on palju.

Ilmselt teavad paljud ETV-s juba aastaid näidatavat sarja “ENSV”. Vähesed vist teavad aga, et Frankal on selles nõukaaega pilavas sarjas täita tähtis roll. Mitte ekraanil, vaid kaadritaguse tegijana. Nimelt peab Franka sarja kunstnikuna hoolitsema selle eest, et elutoas laiutaks tüüpiline kaheksakümnendate sektsioonkapp, kardinad akna ees pärineksid tollasest nigelavõitu kangavalikust ja kohvikruus Sirje käes oleks just selline, mille peale paljud telekavaatajad rõõmsa äratundmisega hüüatavad “Aga mul oli ju täpselt samasugune!”. Ja et kleit Sirje seljas oleks ajastutruu.

Otsib vana träni

“Inimestel on vana träni nii palju!” kinnitab Franka. Suur hulk on ka varasematel hooaegadel kogunenud kraami, mille seast valida. Kui on midagi uut vaja, surfab Franka tasuta kraami lehekülgedel internetis, käib kaltsukates ja kuulutab sotsiaalmeedias.

Muide, Franka on ka “Suure komöödiaõhtu” kunstnik, kelle hooleks on lavakujundus ja rekvisiidid. Kui lavale on vaja autot või lennukisisustust, tuleb see leida.

“Tunnen end suure tüdrukuna, kes saab nukkudega mängida,” ütleb ta oma põneva töö kohta. Tõsi, sageli on tööpäevad pikad ja pingelised. Õnneks on Frankal komöödiaõhtu kunstnikutöö tegemiseks oma tiim, kuhu kuuluvad vajadusel ka ta oma lapsed.

Kes vaatab humoorikat sarja “Papad-mammad”, on seal kindlasti tähele pannud kergemeelseks peetavat naabrinaist Liisut Franka kehastuses. Ekraanile on saarlane sattunud ka teistes sarjades, nt “Mendis”.

 

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 526 korda, sh täna 1)