VOLIS läks katki

“PROBLEEMIKOHT”: Just sellist fraasi sisaldavat, ühe sekundi pikkust salvestust on võimalik järelvaadata Lääne-Saare volikogu viimasest istungist.  VOLIS

“PROBLEEMIKOHT”: Just sellist fraasi sisaldavat, ühe sekundi pikkust salvestust on võimalik järelvaadata Lääne-Saare volikogu viimasest istungist.
VOLIS

Omavalitsuste infosüsteemi VOLIS haldaja lubab süsteemis ilmnenud tõrked, mis häirivad nii selle registreeritud kasutajaid kui ka tavalisi külastajaid, kõrvaldada veel selle kuu jooksul.

Infosüsteem VOLIS võimaldab sellega liitunutel läbi viia näiteks veebipõhise volikogu istungi, mis on reaalajas ka videopildina jälgitav. Samaaegselt on süsteemis kättesaadavad kõik istungiga seotud dokumendid. VOLIS pakub rahvasaadikutele võimaluse volikogu istungil ka virtuaalselt osaleda.

Paraku on eriti viimasel ajal süsteemis ilmnenud vigu, mis vähemasti Lääne-Saare valla kasutajaid tõsiselt häirivad. Videoülekanded katkevad, tõrkeid on volinike registreerimisega, samuti esineb muid kummalisi probleeme, näiteks Lääne-Saare vallavolikogu viimase istungi 12. päevakorrapunkti hääletus näitab siiamaani, nagu oleks istungil osalenud ka 20. fantoomsaadik, kes jättis hääletamata, kuigi volikogus on 19 liiget.

Vähemasti eilseni ei olnud istung ka järelvaadatav, millele juhtis valla Facebooki lehel juba 1. novembril tähelepanu Karala seltsielu eestvedaja Kaja Juulik.

Lääne-Saare valla IT-spetsialisti Indrek Teppani teatel on tegu VOLIS-e tehnilise rikkega. “Kahjuks, vaatamata mitmetele meie palvetele videote kuvamine parandada ja kõrvaldada ka teised esilekerkinud vead, pole teenusepartner AS Andmevara seda tänaseni suutnud,” selgitas ta. “Oleme õnnetud, sest tegemist on sisuliselt ainsa pakutava lahendusega ja paberi-pliiatsi aega tagasi minna ei ole kellelgi soovi,” lisas IT-spetsialist.

AS-i Andmevara klienditoe ja teenuste ärisuuna juht Aire Leht ütles Saarte Häälele, et kerkinud probleemide kõrvaldamisega tegeleb Andmevara arenduspartner.

“Istungite kuvamise probleem on tänaseks lahendatud, samuti teeme kõik endast oleneva, et ka teised tõrked novembrikuu lõpuks kõrvaldatud saaksid,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 523 korda, sh täna 1)