Suurel teatriõhtul kondasid vigased pruudid ja libahundid

“VIGASED PRUUDID”: 10.a klassi etendus pälvis laureaadi tiitli, pildil on Rebecca Ilvik ja Kerstin Tang ning teises reas Sille Niit ja Oliver Himmist. IRINA MÄGI

“VIGASED PRUUDID”: 10.a klassi etendus pälvis laureaadi tiitli, pildil on Rebecca Ilvik ja Kerstin Tang ning teises reas Sille Niit ja Oliver Himmist.
IRINA MÄGI

Kuressaare gümnaasiumi Suure Teatriõhtu võitis 11.a klass etendusega «Üli lamp”, mille aluseks olid Eduard Vilde “Vigased pruudid” ja August Kitzbergi “Tuulte pöörises”.

KG vilistlase, ERR-i videomonteerija Jako Jõgi sõnul jäi grand prix´ vääriliseks tunnistatud etendus kohe silma. «Rahvas oli vaikne, nautis ja kuulas seda esitust. Võit läks täitsa õigesse kohta,” kinnitas žüriisse kuulunud vilistlane. Jõgi on ka ise kooliajal nii Väikesest kui ka Suurest Teatriõhtust aktiivselt osa võtnud. “Ükskord mängisin puud, aga gümnaasiumi ajal olin kolm aastat ikka sõnalistes rollides laval,” muheles ta.

Suure Teatriõhtu üks staažikamaid žüriiliikmeid Märt Käesel tõdes, et esimesed etendused jätsid väga lahja mulje, kuid pärast vaheaega läks oluliselt paremaks: «Algul ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama.” Ta lisas siiski, et üksikuid säravaid tähti oli igas etenduses.

Veel jäi Käeselile silma, et lavakujundusele tänavu erilist rõhku ei pandud. “Dekoratsioonidele oli sel aastal üllatavalt vähe tähelepanu pööratud. Teistel aastatel on kohale tassitud ei tea mis atribuudid ja kaunistused,” lausus ta. Samuti juhtis ta õpilaste tähelepanu detailidele. “Kui üritatakse kujutada eelmise sajandi alguse inimest linastes riietes, siis tänapäeva toss või tennis ja punaseks lakitud küüned ei lähe sellega kuidagi kokku,” tõdes ta.

Žüriisse kuulunud maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember ütles, et teatriõhtu teema, milleks oli Kuressaare Eesti Seltsi 130. aastapäev, ja etteantud näidendid jäid noortele veidi kaugeks. “Peab ajas palju tagasi minema, et seda iva tabada. Aga mul on hea meel, et leiti erinevaid väljundeid ja toodi etendused lavale oma parimas arusaamas,” lisas ta. KG Suure Teatriõhtu žüriis oli Lember esimest korda. “Minu jaoks oli huvitav,” märkis ta.


Kuressaare gümnaasiumi Suur Teatriõhtu “See´p see on”

 • Grand prix –                    11.a “Üli lamp”
 • Laureaat –                        10.a “Vigased pruudid”
 • Eripreemia –                   11.b “Säärane mulk”
 • Lavastajapreemia –       Kateriine Püüa, 11.a “Üli lamp”
 • Lavastajapreemia –       Laura Priske ja Sandra Beljakov, 10.a “Vigased pruudid”
 • Näitlejapreemiad:          Grete Kaal (12.c, “Libahunt”);
  Karl-Romet Uljas (11.a, “Üli lamp”);
  Keneth Parbus (11.a, “Üli lamp”);
  Merilyn Tänav (10.b, “Pisuhänd”)
 • Näitleja eripreemiad:    Ian Felix Post (10.a, “Vigased pruudid”);
  Lisette Piip (11.c, “Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola”);
  Viivian Laes (10.c, “Vaheliku vapustused ehk Eesti seebiooper”);
  Heleriin Lopp (11.b, “Säärane mulk”)
 • Parim juhendile mittevastav näidend – 12.b “Kontor”
Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 429 korda, sh täna 1)