Proekspert avas Ajamajas esinduse

HUBANE TÖÖPAIK: Proeksperdi firmast andsid eile vastavatud esinduses ülevaate (vasakult) tööõnne spetsialist Tiina Saar-Veelmaa, firma eestvedaja Marko Sverdlik ja analüütik Kuressaares Urmas Nõgu. MAANUS MASING

HUBANE TÖÖPAIK: Proeksperdi firmast andsid eile vastavatud esinduses ülevaate (vasakult) tööõnne spetsialist Tiina Saar-Veelmaa, firma eestvedaja Marko Sverdlik ja analüütik Kuressaares Urmas Nõgu.
MAANUS MASING

Kuressaares Ajamaja kolmandal korrusel avati eile tarkvarafirma Proekspert esindus.

Kontori avamisel rõhutas ettevõtte tööõnne spetsialist Tiina Saar-Veelmaa, et tänapäeval tahavad inimesed teha piirideta karjääri, valides ettevõtteid, kes aitavad nende unistusi ellu viia, mitte vastupidi.

Tiina Saar-Veelmaa toonitas, et Proekspert tagab oma töötajaile selle, et nad saavad oma rolle ja unistusi realiseerida.

Ettevõtte eestvedaja Marko Sverdlik ütles oma tervituskõnes, et Kuressaare kontor on nende firmas esimene omanäoline.

“See on näide sellest, et vastloodud esindus pakub inimestele võimaluse elada ja töötada seal, kuhu kuulub nende süda. Tihti tundub, et oleme selle alateadlikult hinges maha matnud,” rääkis Sverdlik.

Iseloomustades Kuressaares tegutsemist alustavat tarkvarafirmat, märkis Sverdlik, et Proeksperti võib nimetada ka elustiili ettevõtteks.

“See on organisatsioon, kes ei painuta oma töötajaid enda järgi, pigem muutub ja areneb vastavalt töötajate eelistustele ja soovidele. Üks viis seda ellu viia on võimaldada oma inimestel elada ja töötada seal, kus on nende pere ja sõbrad,” ütles Sverdlik.

Firmajuht pidas oluliseks toonitada, et Kuressaare kontor loodi Proeksperdi oma töötaja Urmas Nõgu initsiatiivil, kes kolis Tallinnast tagasi kodusaarele. “Lisaks Urmasele on see võimaldanud teistelgi saarlastel oma unistused ellu viia. Oma töötajate eestvedamisel oleme näitamas teed laiemalt uude ajajärku, kus inimene saab tööd teha talle armsaks saanud paigas,” ütles Sverdlik.

Kuressaare linnapea Madis Kallas rõõmustas uue ettevõtte üle. “Me loome Kuressaares niisuguse elukeskkonna, mis meelitaks noori andekaid inimesi, kes on siit kunagi ära läinud, Saaremaale tagasi. Urmas Nõgu tuli tagasi ja me näeme, mis tema initsiatiivil on loodud,” tundis linnapea heameelt.

Proeksperdi analüütik Urmas Nõgu ütles, et mandril elades ja töötades oli tal suur unistus kodusaarele tagasi tulla. “Saaremaalt põgenemine on lihtne. Lõpetad siin kooli, teed ülikooli sisseastumis-
eksamid ära ja oledki läinud. Tagasitulekuga läheb aega, minul kulus 15 aastat. Seitse aastat tagasi ristusid mu teed Proeksperdiga. Töötaja on selles firmas olulisel kohal. Kohvinurgas väljapakutud idee leidis kiiresti positiivse vastukaja,” rääkis Nõgu.

Praegu töötab Kuressaare esinduses kuus inimest. Ettevõtte juhtide sõnul on neil võimalik töötajaid veel juurde võtta.

Proeksperdi koostööpartnerid on põhiliselt Skandinaaviamaades. Eile külastasid uut esindust ka kohalikud ettevõtjad, kes tundsid huvi ja avaldasid soovi koostööks.

“Meie spetsialistid töötavad praegu erinevate projektidega. Osa töötab elektroonikatööstuse vallas, et lihtsustada nende tööd, info kättesaadavust ja kõike sinna juurde kuuluvat, teised iseteeninduse arendusega, mobiilirakendustega ja muude selliste asjadega,” selgitas Nõgu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 588 korda, sh täna 1)