“Testamenditäitjad” jõuab teleekraanile

testamendi_täitjad (19)

Kuressaare linnateatri 2014. aasta menukas suvelavastus “Testamenditäitjad” jõuab teleekraanile täna õhtul kell 21.45 ETV2 vahendusel.

Indrek Hargla kirjutatud kriminaalset lugu on Kuressaare linnateater mänginud 28 korral. 18 etendust toimus Kuressaares ja kümme mandril. Üles astuti Tallinna linnateatris, Vanemuise väikeses majas, Ugala uues teatrimajas Black Box, Rakvere teatris ja Endla teatris. Vaatajaid kogus Peeter Tammearu lavastatud “Testamenditäitjad” üle 5400.

Humoorika kriminaalnäidendi sündmustik hargneb Räganuka talus, kus Janne-tädi esimeseks surma-aastapäevaks on üles seatud peen püünis. Lavastuses mängivad Leila Säälik, Piret Rauk, Piret Kalda, Maiken Schmidt, Andres Raag ja Allan Noormets. Televisiooni jaoks on etendus üles võetud viie kaameraga.

Lisaks “Testamenditäitjatele” on ERR salvestanud kaks Kuressaare teatri lavastust, ütles Kuressaare linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi. Mitmel korral on teles näidatud lavastust “Kirjad emale”, mille on kokku pannud ja lavastanud Garmen Tabor. Juhan Smuuli tekstidel põhinev teatritükk esietendus 5. augustil 2006 Muhu saarel Koguva külas Tooma talu rehetoas.

ERR-i stuudios Tallinnas võeti üles ka möödunud aasta suvelavastus “Ekke Moor” (autor August Gailit, dramatiseerija ja lavastaja Aare Toikka). “Ekke Moori” televisioonis veel näidatud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 320 korda, sh täna 1)