KENA-KENA: Reet Pull käis Viidul passimas (6)

KIVI OTSAS: Viidumäe juurtega Juss Haasma kehastatud Reet Pull passis eile pärastlõunal Viidu bussipeatuses kivi otsas. Lihtsalt passis. MAAREK TOOMPERE

KIVI OTSAS: Viidumäe juurtega Juss Haasma kehastatud Reet Pull passis eile pärastlõunal Viidu bussipeatuses kivi otsas. Lihtsalt passis.
MAAREK TOOMPERE

Kanal 2 menusaate “Suur komöödiaõhtu” üks tegelaskujudest, Juss Haasma kehastatud Reet Pull asjatas eile kodukandis Viidumäel, mis on ka Jussile endale teine kodu. Jussi juured ongi nimelt Viidumäel.

Saate produtsendi Maarek Toompere sõnul võeti saate tarvis üles teatud lõike, kuid millal need ekraanile jõuavad, jäägu üllatuseks. Saarele tuldi filmima seepärast, et saare naine Reet saaks Eesti rahvale näidata, kus ta täpselt elab.

“Mis ta siin teeb – vestleb oma naabritega ja Kuressaare poistega ajab ka ühte asja,” kergitas Toompere populaarse “saarlase” asjatoimetustelt saladuseloori.

Juss rääkis Saarte Häälele, et Reet pole teps mitte õhust võetud tegelane. Viidumäe Reet sündis tänu Jussi oma Saaremaa juurtele – Viidumäega ta juuripidi seotud ongi.

“Käisin kodukohas tädil külas ja vaatasin, mis mu Viidumäel vahepeal toimunud on – kõik on kontrolli all,” kinnitas ta. “Saaremaa on mulle kallis olnud lapsepõlvest saati!”

Viidumäega on ta oma sõnul tugevalt kokku kasvanud ja Kuressaare on ta lemmikuim linn.

“Olen Kihelkonna kirikus ristitud, Lümanda toidutares tähistasin oma eelmist sünnipäeva ja kalleid kohti on mul siin palju,” pajatas ta. “Millegipärast alati, kui Saaremaal käin, hakkan ka õ-tähte ö-tama ja mul on tungiv vajadus iga natukese aja tagant hingata sõõm värsket Viidumäe ja üldse Saaremaa lõhna.”

Et pärast nn näosaates osalemist on Jussil olnud sada asja korraga kukil, pole ta jõudnud päris nii palju kõigile kallitele asjadele pühenduda, kui tegelikult tahaks. Nii on ka Saaremaaga.

Reet Pull sündis Jussil aga tänavu augustis, kui tal üle tüki aja õnnestus jälle Viidumäel käia.

“Kuna Saaremaa on mulle kallis koht ja ma tahan, et ta oleks veel kallim, siis mõtlesin, et võtan midagi väga isiklikku käsile. Midagi või kedagi, keda ma ei taha alt vedada, ja nii sündiski mu saare memm,” selgitas Haasma. Praegu tunneb ta, et pole ei Saaremaad ega saarlasi oma Reedaga alt vedanud.

Paljud Reeda toredad tsitaadid pärinevad Viidu küla mehe ehk Jussi sõnutsi Viidu maskoti Ain Vammuse suust, keda Juss ka tervitab. Eilse käiguga ammutas Juss Reeda tarvis inspiratsiooni jälle juurde. “Just arutasime, mis sõnu ma pole veel oma tekstis kasutanud, ja sõna “nobe” on kuidagi tahaplaanile jäänud. Seda hakkan järgnevates saadetes nobesti kasutama.”

Viidu külavanem Janno Tuulik arvas, et Reet Pull on tore tegelaskuju. Tal endal naksis “näitsikuga” eile trehvata ei õnnestunud, kuid kursis oli ta küll, et Reet on külavahel liikvel.

Viidu küla jaoks on selline lustakas teletegelaskuju ainult tervitatav nähtus. “Külale on ta tore reklaam – Viidu paistab jälle kaardi pealt välja,” muheles Tuulik.

TNS Emori teletopis on “Suur komöödiaõhtu” viimastel andmetel TOP10-s kenasti sees ja jagab 6.–7. kohta. Saatel oli eelmisel nädalal 149 000 vaatajat.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 909 korda, sh täna 1)