SÜG kaalub rootsi keele õpet

Saaremaa ühisgümnaasium kaalub rootsi keele õpetamist põhikoolis B-keelena ja gümnaasiumis huvilistele C-keelena.

Möödunud reedel kohtus Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro Rootsi suursaadiku delegatsiooniga ja koos arutati rootsi keele võimalikku õpetamist SÜG-is.

“Saatkonnal on tekkinud mõte, et kuna eriti just Lääne-Eestis on väga palju firmasid, mis on seotud just Rootsiga, ja ka ajalooliselt on seotus Rootsiga väga suur, siis võiks see olla mõistlik,” kirjutas koolijuht Viljar Aro koolilehes SÜG-Press.

Aro sõnul on selle mõttega haakunud juba ka mitmed koolid Lääne- ja Pärnumaal.

“Oleme riigina end juba palju aastaid tituleerinud Põhjamaade hulka ning just Soome, Rootsi, Norra ja Taani on meie eeskujud olnud igas mõttes,” tõdes Aro. “Kõigi nende riikide peakeel on aga rootsi keel.”

Aro viitas Lääne-Eesti investorkonsultandi Sulev Alajõe arvamusele, kelle hinnangul õpitakse Eestis B- ja C-võõrkeelena liialt vene ja saksa keelt, see aga ei ole tema sõnul kõigile Eesti regioonidele kasulik. Alajõe arvates võiks Eestis olla rakendatud B-võõrkeele osas regionaalne jaotus: läänes rootsi, põhjas soome, idas vene ja lõunas saksa keel.

Aro sõnul on esialgne mõte püüda alustada rootsi keele õpetamist kasvõi ühes 6. klassi grupis B-keelena ja gümnaasiumis soovijatele C-keelena. “Saame näha, kuidas haakuvad lapsevanemad ja gümnasistid,” kirjutas Aro. “Oli huvitav ja positiivne, et pärast rootslaste kohtumist gümnasistidega pöördusid minu poole üsna mitmed õpilased, kes soovisid rootsi keelt õppima hakata esimesel võimalusel. Ja ega erinevate riikide suursaadikuid meile just liiga palju sattunud pole.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 189 korda, sh täna 1)