MUHU UUDISSED: Uusi roamatumi tuleb paljast juure (1)

Neh ma ole ikka üteln, et ilmas-moas põle moekamad asja olemas kut Muhu siilik. Ja teene asi, et kõege paramini sünnib Muhu siilik selga küll muhulasele omale. Elagu ta siis kus ilma otsas tahes. Sellest, et Muhu siilik üks ühteaegu irmuskena ja kole tarbline riie oo, sest oo isegid ülemoa noorikud aru soan. Nõnna oogid juhtun, et kaks ülemoa naist Veinika Värnik ja Margot Marks oo seda Muhu siilikud kangest palju uurin ja sellest nüid sure vägeva roamatu kirjutan. Roamatu nimeks oogid kohe “Moekad Muhu siilikud”. Roamatu väljaandjaks oo Saara kirjastus.  Seda olla juba masu Talinas mardilaadal müidud koa. Aga Muhuse jõvab roamat tuleva laupa, ühessateistmendal novembril. Just selle pääva kellu ühest oo selle roamatu tudvustus Liiva linnas Koek ja Moes kohvikus.

Ja neh, kaks otsapidi Muhu tüdrikut oo koa ühe mailmatuma uhke roamatu valmis tein. Nie oo Linnusse Aru tüdrikud – Liis Auväärt ja Karin Rauk. Liis oo jutud kirjutan ja Karin oo  pildid joonistan. Väljaandjaks oo Ajakirjade Kirjastus.  Roamatu nimeks oo “Mida talv suvel teeb”. Sõuke kena munuke mädivattide roamat. Just paras nõukstele, kis oo tähed selgeks soan ja tassakeste lugemist õppevad. Neid roamatumi nähti olavad Kuresare roamatupoodis koa müükis.

Ja üks muhulane oo oma roamatu viel rükkimisele soatn. Manala Katrin, neh. Kevade taal alles tulli üks roamat välja – “Politseiniku tütar”.  Selle tegevuspaigaks olli Soaremaa. Aga uie roamatu sisu oo siis nüid järjega Muhuse jõudn ja masu Kesse koa. Selle roamatu nimi oo “Tulekandja” ja jõulukuu sihes piaks valmis soama.

Ja roamatute jutu lõpetuseks viel, et rükikojast oo nüid välja tuln “Muhu murde lood 2” kordusrükk.

Nõnna et lugemisepuudust põle karta.

Aga kinuse soab koa jälle minna, kis tahab. Riede, kahessateistmenda novembri õhta. Ikka Hellamoale. Pileti innaks oo jälle neli eurut ja alguse aeg oo kellu seitsmest. Vilmi nimi oo sedakorda “Luuraja ja luuletaja”. Paistab, et oo üks isekieru kinu.

Täna õhta kellu seitsmest  soab Liiva koolimajas kuulda festivali Võluhääl 2016 kontserti. Kena kontsert oo kohe kindlaste. Nuored talendid laulvad. Ja piletiraha ep küsitagid.

Neh, ja lõpetuseks oln asidest koa. Ennesti olli juttu Talina mardilaadast. Et meite osavad ruosijad ja näputüötegijad sial omatehtud asju müimas köivad, sie oo igavoastane asi. Aga sedakorda ollid sial esinemas folklooriringi Uijee kandlenaesed ja Lõõtsmoorikud ja Kalju Meelis oma karmoskaga. Et kis juhtus laadal köima, siis reis läks kindlaste tääve ette.

Kenad hingedeaa jätku, kulla munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)