KÜLALOOD: Põhja-Muhus läheb elu keema

Kui Karala rahvas tunneb rõõmu uute majaomanike üle, siis uusasunikud annavad elulootust ka Muhumaa küladele. “Nõmmkülasse tuleb mandrilt noori peresid kogu aeg juurde ja tundub, et meie kant hakkab rohkem elama, kui ta vahepeal on olnud,” ütles külaseltsi Põhjarannik juhatuse liige Reet Hobustkoppel. “Neljandat maja juba ehitatakse.”

Juulis peetud külade kokkutuleku eel käisid kohalikud külaalbumi koostamisega seoses küla majapidamistest fotosid tegemas ja ühtlasi saadi jutule ka küla uute kinnisvaraomanikega. “Nad olid väga põnevil ja valmis meie üritustel kaasa lööma,” kinnitas Hobustkoppel. “Kui töö vähegi lubab, on nad enamiku ajast siin kohapeal ja mida aeg edasi, seda pikemalt.” Lisaks peab naasmisplaane ka osa mandrile läinud kohalikust nooremast põlvkonnast.

Uute kokkusaamiste ja ürituste tarvis ehitab külarahvas nüüd Nõmmküla külaplatsile varjualuse, mille ehitamist toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm 2000 euroga.

Hobustkoppel meenutas, et külakokkutulekust võtsid osa ka kunagised EÜE rühma liikmed, kelle kaasalöömisel valmisid 1960-ndate lõpus kortermaja ja tänaseks lammutatud Seanina kalatööstus. “Nad tegid tiiru mööda küla ja olid väga põnevil, mis on külast vahepeal saanud,” rääkis Reet Hobustkoppel, kelle sõnul moodustasid EÜE-kad nostalgilise taaskohtumise auks bändi ja tegid rahvale elavat muusikat. Malevlased andsid teada, et soovivad teinegi kord kokkutulekul osaleda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 512 korda, sh täna 1)