Kakivad hakid panid linnupeletit paluma (8)

HAISEB: Muu hulgas lööb tänaval liikujale ninna ebameeldiv, tervel tänaval leviv lindude väljaheidete hais. MAANUS MASING

HAISEB: Muu hulgas lööb tänaval liikujale ninna ebameeldiv, tervel tänaval leviv lindude väljaheidete hais.
MAANUS MASING

Kauba tänava ettevõtjad soovivad sealsel mustal männil pesitsevate hakkide tõrjumiseks linnupeleti paigaldamist või igapäevast linnusita koristamist.

Kuressaare linnavalitsuse poole pöördunud ettevõtjad ja majaomanikud Johan Lõuk, Ants Ilmjärv, Meelis Lonn ja Kairit Sepp juhivad tähelepanu, et hakid tekitavad igal aastal oktoobri algusest kuni aprilli lõpuni ümbruskaudsetele elanikele, ettevõtetele ja ka jalakäijatele suuri probleeme.

“Jalakäijatel ei ole võimalik kasutada musta männi ees asuvat kõnniteed, kuna see on mattunud väljaheitehunnikute alla. Ei aita siinkohal ka see, kui nädalas korra käiakse kõnniteed puhastamas, kuna esimese päeva õhtuks on see jälle täis lastud,” seisab pöördumises.

Samuti ületab taluvuse piire hakkide pidev kisa, mis häirib ümberkaudsete elanike ja majutusasutuste klientide öörahu.

Lahendusena näevad ettevõtjad ajavahemikus 1. detsember 2016 kuni 30. aprill 2017 männi otsa linnupeleti paigaldamist.

“Lisaks tuletame ka meelde, et seniks, kuni lahendust leitud ei ole, on linnavalitsusel kohustus hoolitseda selle eest, et kõnnitee oleks jalakäijate jaoks kasutamiskõlblik ja seda kõigil nädalapäevadel, k.a nädalavahetustel. Hetkeolukorda arvestades eeldab see vähemalt igapäevast kõnnitee põhjalikku puhastamist/pesu,” märgitakse pöördumises.

Lisaks valmistab musta männi ümbruses tegutsevatele ettevõtetele muret puu oksastiku seisukord. Nimelt sirutuvad tänavapoolsed oksad sõidutee ja kõnnitee kohale, kujutades endast eriti talvise lume raskuse all potentsiaalset ohtu nii Kauba tänav 12 majale, jalakäijatele kui ka parkivatele sõidukitele.

Abilinnapea Mart Mäekeri kinnitusel ei pea linnavalitsus häälpeleti kasutamist otstarbekaks, lähtudes suvisest kogemusest kesklinnas. Tema hinnangul pakub häälpeleti ajutist efekti ja on sealjuures liialt kulukas. Musta männi juures on kavas kasutada teistsuguseid linnupeletusvahendeid.

Musta männi alust kõnniteed ja kõrvalolevat haljasala hooldab Kuressaare Linnamajandus. Linnamajanduse juhataja Mikk Tuisu sõnul käib seal iga päev kojamees. Lisaks puhastab Linnamajandus ala ka täiendavalt, ka survepesuriga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 594 korda, sh täna 1)