UUS! Küberpätid kaaperdasid Kalle Laaneti meilikonto (10)

Alles hiljuti kirjutasime, kuidas alanud on Gmaili identiteedivarguste järjekordne laine – küberpätid kasutavad pahaaimamatute inimeste meilikontosid, et nende tuttavatelt raha välja petta.

Täna hommikul läkitas saarlasest riigikogu liikme Kalle Laaneti e-postkast tema tuttavatele adressaatidele lonkavas eesti keeles kirja, et Laanet käis reisil Ukrainas ning seal varastati ta dokumendid – pass ja krediitkaart. Et koju saada, vajas ta kirja andmeil lühiajalise laenuna 1880 eurot.

Saarte Häälele kinnitas Kalle Laanet, et tema nime all laiali saadetud abipalve on kurjamite kätetöö ning tema Ukrainas hädas ei ole. „Olen ikka jätkuvalt Eestis,“ kinnitas Laanet.

Senist postkasti tema sõnul aga paraku enam taastada ei õnnestu ning seega võivad sõbrad-tuttavad ta senise Gmaili aadressi heaga ära unustada. „Tegelen juba uue e-maili tegemisega,“ kinnitas ta.

Niisuguse kirja saanutel tuleks ühendust võtta võimaliku kannatanuga, et olukorras selgusele jõuda. Kelmide kirjutatud kirjale ei tasu aga vastata. Samuti ei tohiks kuhugi raha saata, enne kui on kindel, et isik, kelle kontolt kiri saadeti, seda tõesti vajab.

Inimesed, kes saavad teada, et nende konto on kaaperdatud, peaksid aga tuttavate seas selles osas teavitustööd tegema. Ka Kalle Laanet teavitas Facebooki kaudu oma sõpru ja tuttavaid, et nood kõnealust kurjamite kirja eiraks.

Taoliste olukordade vältimiseks tuleks kasutusele võtta keerulisemad paroolid. Ühtlasi peaks erinevates veebikeskkondades kasutama eri paroole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 983 korda, sh täna 1)