Kapo: ei ole vaja karta! (1)

“Minu käest on küsitud, millal on esimene terroristlik akt Eestis. Ma ei oska öelda. Meie ülesanne on ennetada ning kui on jama, menetleda. Minu sõnum inimestele on see, et ei ole vaja karta,” ütles kapo Lääne osakonna direktor Priit Pastarus eile Saare maavalitsuses toimunud rahvusvahelise kaitse teabepäeval.

Pastarus ütles seda vastuseks EKRE Saaremaa piirkonna esimehe Maria Kaljuste väitele, et tegelikult ei ole võimalik sisserändajate tausta täielikult analüüsida.

“Me teeme praegu parimat, mida tänapäevaste tingimuste juures teha saab,” kinnitas Pastarus.

Rändevaldkonnas tegutsevate asutuste töötajad ja eksperdid jagasid teabepäeval ümberasustamisega seotud kogemusi ning tutvustasid varjupaigasüsteemi ja plaane.

Sisekaitseakadeemia rändeekspert ja teabepäeva korraldaja Kert Valdaru andis ülevaate rändekriisi hetkeolukorrast. Räägiti ka Euroopa Liidu meetmetest rändekriisi leevendamiseks, julgeolekuhirmudest ja terrorismi tõenäosusest. Valdaru ütles, et see, kui hästi inimesed meie kultuuriruumi sobituvad, sõltub ka meist – kui palju oleme valmis inimesi sisseelamisel abistama ja nende kultuurilist eripära arvesse võtma.

“Suuremaks probleemiks on need isikud, kes lihtsalt tulevad üle piiri, sest need, kes tulevad ametlikult, on menetletud ja kontrollitud,” kinnitas Valdaru.

Ta lisas, et sõelast läbi pääsevad vaid need kandidaadid, kelles pärast mitmeid kuid väldanud menetlust julgeoluohtu ei nähta, ja teised lükatakse lihtsalt tagasi. Valdaru lükkas ümber ka väite, nagu plaanitaks Saaremaale pagulaskeskust rajada.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 608 korda, sh täna 1)