Merendusnäitusel jagati meeneid ja tänukirju (1)

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa andis kolmapäeva pärastlõunal Kuressaare linnuse keldrisaalis näituse “Meri annab, meri võtab” koostajaile ja kaasaaitajaile üle tänukirjad.

Meeneid ja tänukirju käisid vastu võtmas näituse kujundaja kunstnik Anne Olop, näituse tarbeks meremaale annetanud ajakirjanik Tõnis Kipper, laevamudelite meister kapten Tiit Jõgi, kelle käsitööd võib ekspositsioonis imetleda, oma kogudest esemeid toonud talunik Jaan Mändmaa, ettevõtjad Aavo Tamm ja Rein Saksakulm, Saaremaa merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp, pensionär Taimo Oolup ja õpetaja Liane Trei. Hõigati välja ka kapten-kirjanik Lembit Uustulnd. Tema oli aga merel.

Näituse heale kordaminekule aitasid kaasa ettevõtted Ösel Fish, Läätsa kalatööstus, aktsiaselts Est-Agar ning Saaremaa politsei ja piirivalve merepääste toimkond.

Merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp tänas mereteemaliste meenutuste võistlusel osalenuid. Parimaks kirjutiseks hindas žürii Nasva küla mehe Kalle Kesküla loo, milles ta räägib Saare Kaluri püügilaevaga Kopli Aafrika vetes juhtunud õnnetusest 1985. aasta 16. novembril. Kirjutis pealkirjaga “Volga ja veeämbri kokkupõrge Aafrika rannikumeres” on ilmunud ajalehes Saarte Hääl 24. oktoobril 2015.

Teise koha vääriliseks tunnistati Hillar Lipu kirjapandu ja kolmanda koha sai Lille Tuulik. Kolmele esimesele kuulus ka rahaline preemia.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)