Leigeri kapten lükkas rikkeväite ümber (4)

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid avaldas kahtlust, et Türgist Eesti poole teel olev parvlaev jäi Sitsiiliasse Messina sadamasse seisma rikke tõttu. Laeva kapten lükkas sellise kahtlustuse ümber.

Karilaid ütles eile Vikerraadio saates “Vikerhommik”, et Norra ilmateadete veebisaidi andmetel puhub Messinas täna tuul 7 meetrit sekundis ja eile oli tuule kiirus 4 m/s.

“Meie Väinamerel puhub palju tugevam tuul. On väga suur kahtlus, et Leigeri peatumine Messina sadamas on seotud laeva vigadega. Kui veeteede amet ja majandusminister Kristen Michal vaikivad, on laevaga järelikult tõsine probleem,” rääkis Karilaid raadiosaates.

Leigeri kapten Hanno Naaber lükkas sellised kahtlustused ümber. “Messina sadamas kai ääres näitab meie tuulemõõtja ka 5–10 m/s tuult, aga see ei peegelda, milline on mereilmateade. Messina sadam ongi hetkel puhuva loodetuule eest mägede poolt kaitstud ja tormituult siin ei ole,” teatas Naaber TS Laevade kommunikatsioonijuhi vahendusel Saarte Häälele.

Hanno Naaber lisas, et ilmakaarti vaadates peaks päris selge olema, miks Leiger Messinast välja ei saa. “Türreeni, Baleaari ja üleüldse üle kogu Vahemerel puhub tugev loodetuul ja laine kõrgus on mereilmateate kohaselt kuni 3,5 m, kuid maksimaalne laine kõrgus on reaalselt kaks korda rohkem,” teatas Naaber. “Välja on antud ka tormihoiatus.”

Leiger on disainitud sõitma laine kõrgusega kuni 2,5 m.

Jaanus Karilaiu arvamusega sarnaseid kahtlusi leiab ka sotsiaalmeediast. “Mis asi see nüüd selle senise, üsna lühikese ülesõidu juures nii ära lagunes?” küsis üks saarlane.

“Kohe kindlasti me mingisugust remonti ei tee,” kinnitas muhulane Naaber.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 093 korda, sh täna 1)