10. aasta isa on 10 lapse isa (2)

TEKKI MÄHITUD: Naiskodukaitsjad kinkisid aasta isale lipsudega kaunistatud lapiteki, mis hoolitsevalt aasta isa õlule pandi. Johanit ümbritsevad Saaremaa aasta emadeks valitud Helgi Tammur, Lidia Lõbus, Monica Kallas, Lia Hanso, Marve Koppel ja Koidu Heinmaa. MAANUS MASING

TEKKI MÄHITUD: Aasta emad kinkisid aasta isale lipsudega kaunistatud lapiteki, mis hoolitsevalt aasta isa õlule pandi. Johanit ümbritsevad Saaremaa aasta emadeks valitud Helgi Tammur, Lidia Lõbus, Monica Kallas, Lia Hanso, Marve Koppel ja Koidu Heinmaa.
MAANUS MASING

Tänavuseks Saare maakonna aasta isaks kuulutati kümme last üles kasvatanud Johan Heinmaa, kelle kaasa Koidu pälvis kevadel aasta ema tiitli.

Aasta isa kuulutas Naiskodukaitse Saaremaa ringkond koostöös Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja juba kümnendat korda.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaise Mare Kirri sõnul on tänavune aasta isa valimine erakordne sündmus nii Saaremaa kui ka kogu Eesti jaoks. “Sellist olukorda, kus nii aasta ema kui ka aasta isa tiitel tuleks samasse perre, ei ole varem juhtunud,” lausus ta. “See on lausa ajalooline sündmus.”

Kirri sõnul oli Johan Heinmaa aasta isaks nimetamine ainuõige otsus. Tublid isad on tema hinnangul kõik kuus kandidaati, ent seekord leidis žürii üksmeelselt, et kõige rohkem on tiitlit väärt just Johan Heinmaa.

“Kümme last suureks kasvatada pole sugugi kerge, see on lausa elutöö,” märkis Mare Kirr, lisades, et kõigist Heinmaade lastest on saanud tublid ja tegusad inimesed. “Tema kasuks rääkis elukogemus, pühendumus oma perele, see, kui tugev pere tal on ja mida see pere on andnud ühiskonnale,” rääkis Kirr, kelle sõnul pidas Heinmaad tunnustuse vääriliseks ka lasterikaste perede liit.

Sõrve sääre otsas Läbara külas elava ja rannakalurina töötava Johan Heinmaa esitasid kandidaadiks tema tütred Lagle Heinmaa ja Tuuli Heinmaa-Laaso, kes saatsid oma isa kohta südamliku kirja.

Tütarde sõnul tundis ema Koidu, kes kevadel aasta ema tiitli pälvis, tunnustuse tõttu justkui valehäbi. “Ta teadis, et ilma oma abikaasa Johanita poleks ta tõenäoliselt nii sitkelt läbi elumere lainete sammunud,” kirjutasid tütred. “Ta pani juba siis meile, oma lastele, südamele, et ka isa väärib vähemalt sama suurt tunnustust.”

Tütred meenutasid, kuidas isa pärast väsitavat tööpäeva rõõmuga oma lapsi hüpitas. “Ta oli väga rahul, kui me, viis tükki korraga, ta päevatööst väsinud seljas ronisime. Isa oli alati lahke ja rõõmus.”

Lagle ja Tuuli märkisid, et isa hoolitseb oma laste eest ka nende täiskasvanueas. Laste toidulauale jõuavad isa püütud kala ja ulukiliha, vanemate kasvatatud aia- ja põllusaadused ning pere mesilaste mesi. “Kus iganes on vaja taibuka ja tugeva mehe kuldset kätt, seal tuleb isa appi – nii on ta meid aidanud kõikvõimaliku tehnika remondist kuni majaehituseni välja.”

Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner tõdes, et Saarte Hääle jaoks on tänavune aasta isa märgilise tähendusega. “Tähistame detsembris ajalehe kümnendat juubelit ja ka tänavune aasta isa on juba kümnes, kelle oleme Saarte Hääle, raadio Kadi ja naiskodukaitsega üheskoos valinud.”

Siineri hinnangul on kõik need kümme isa erakordsed inimesed, eeskujuks oma lastele ja ehk kogu ühiskonnale. “Ärgem unustagem, et isa peab laste poolt vaadatuna olema maailm parim paps. See, mida naaber arvab, on selles küsimuses neljandajärguline. Soovime ajalehe Saarte Hääl ja raadio Kadi poolt kõigile isadele rõõmurohket isadepäeva ja loodame, et mida aeg edasi, seda enam on meie isadel aega, mida nad saavad oma perega veeta.”

Aasta isa konkursi komisjoni kuulusid maavanem Kaido Kaasik, linnapea Madis Kallas, Kadi raadio ja Saarte Hääle esindaja Tõnis Kipper, aasta emade esindaja Marit Tarkin, naiskodukaitse juhatus ja Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Gunnar Havi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 673 korda, sh täna 1)