Ametikoolis saab kelneriks õppida tasuta

Kuressaare ametikoolis algas sisseastumisavalduste vastuvõtt tsükliõppes kelneri eriala õpperühma, õppetöö on tasuta ja võimaldab turismihooaja alguseks saada kutsetunnistuse.

“Aitame kohalikel restoranidel ja neil, kes tunnevad restoranimaailma vastu huvi, valmistuda suureks kuumaks Saaremaa turismisuveks 2017,” ütles ametikooli toitlustuse juht­õpetaja Ülle Tamsalu. “Tööjõupuudus on suur ja seetõttu on klassikaline restoraniteenindus lihtsamaks mugandunud. Meie keskendume oma õpetuses just klassikalisele teenindusele, mille baasil on lihtsam juba ettevõttes sealsete tavade järgi hakkama saada.”

Õppetöö algab 28. novembril, koolitunnid on kaks korda kuus esmaspäevast kolmapäevani. Kuna õpitakse ka veinide jt alkohoolsete jookide serveerimist, peavad õppijad olema vähemalt 18-aastased. Samuti on nõutud vähemalt põhihariduse olemasolu.

Lisaks restoraniteeninduse klassikale õpetatakse catering’i ja peoteenindust ning läbitakse tööle asumiseks kohustuslik hügieenikoolitus. “Tahame suurt tähelepanu pöörata ka suhtlemisele, mis on lisaks erialastele oskustele väga oluline,” märkis Tamsalu. “Ametikooli teenindusõpetajate kõrval annavad tunde professionaalid väljastpoolt kooli, näiteks Miika Õunaid Grand Rose’ist tuleb veine õpetama.”

Sisseastumisavaldusi võetakse ametikoolis vastu 23. novembrini. E-sisseastumis­avalduse saab teha ka ametikooli veebilehel. Sisseastumisvestlus korraldatakse 24. novembril kell 16. Õppetöö algab 28. novembril. Õpingud lõpevad kelneri 4. taseme kutseeksamiga.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 91 korda, sh täna 1)