Ülle Puppartist saab kaubamaja ja Rehemäe üldjuht (16)

SUURED KOGEMUSED: Ülle Puppartil, kes oli mõni kuu tagasi Kuressaare merepäevade ja toidufestivali ajal ühistuga seotud projektijuhina, on pikaajaline kaubanduskogemus, lai suhtlusringkond ja teadmised, kuidas tänapäeva mööbli- ja rõivaäris tulemuslikult tegutseda. EGON LIGI

SUURED KOGEMUSED: Ülle Puppartil, kes oli mõni kuu tagasi Kuressaare merepäevade ja toidufestivali ajal ühistuga seotud projektijuhina, on pikaajaline kaubanduskogemus, lai suhtlusringkond ja teadmised, kuidas tänapäeva mööbli- ja rõivaäris tulemuslikult tegutseda.
EGON LIGI

Saaremaa tarbijate ühistu (STÜ) palkab uue aasta algusest Saaremaa kaubamaja ja Rehemäe keskuse tegevust juhtima ja ümber korraldama Ülle Pupparti.

STÜ juhatuse liige Kalle Koov selgitas Saarte Häälele, et järgmise aasta 2. jaanuarist uues ametis alustava Pupparti ülesanne on nii kaubamaja kui ka Rehemäe keskuse uue ühise kontseptsiooni väljatöötamine ja keskuste tõhusam töölepanemine.

Ülle Puppart ütles Saarte Häälele, et väljakutse on põnev, seda enam, et seda pakutakse kodusaarel. “Muudatusi tuleb ja üllatusi tuleb. Eesmärk on mõlema maja kui terviku parem käimalükkamine,” märkis ta. Mis praegustesse rentnikesse puutub, siis head rentnikud jäävad Pupparti sõnul kindlasti alles, maja kui terviku nimel annaks aga koostööd nendega tõhustada.

Koovi sõnul kummagi keskuse senine kauplusekorraldus ei muutu ja Pupparti õlule jääb keskuste üldjuhtimine, arenduste juhtimine, turunduse ja ühisürituste korraldamine.

Koov märkis, et Rehemäel on piisavalt pinda mööblivaliku laiendamiseks ja tinglikult võiks seda kauplust hakata edaspidi käsitlema kodukeskusena. Kaubamajast peaks aga saama klassikaline kaubanduskeskus.

Kavandatavate muudatuste eesmärk on eelkõige keskustesse rohkem elu tuua, sest nende külastatavus ja käibed võiksid ühistu praeguse juhtkonna hinnangul olla senisest märksa paremad. “Kaubandussituatsioon on muutunud ja konkurents päris tihe. Ühistu peab, nagu iga teine ettevõte, kasumit teenima, vastasel juhul ta turul ei püsi. Edasiminekuks on vajalikud paremad majandustulemused,” ütles ühistu juhatuse liige Mai Takkis.

Esimese sammuna on kaubamajas plaanis minna üle hooajakaubandusele. See tähendab, et näiteks suvekaubad suunatakse hooaja lõppedes soodusmüüki, et mitte jätta neid järgmist suve ootama. Kaubamaja laos võib praegu leida isegi viie aasta eest sissevõetud tooteid.

Hooaja soodusmüükideks võetakse kasutusele kaubamaja kolmandal korrusel asuvad vabad ruumid, mille sisustamiseks on mööbel olemas ja vaja on paigaldada kassasüsteem. Esimene soodusmüük võib seal lahti minna juba loetud nädalate pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 523 korda, sh täna 1)