Linnamajandusel ühiskasulikku tööd jätkub (5)

Kuressaare Linnamajandus leiab heakorratöödel rakendust aastas kümnetele kriminaalhoolduse all olevatele inimestele.

Linnavolikogu revisjonikomisjoni hinnangul on Kuressaare Linnamajanduse töödejuhataja Urmas Kuusk tunnustust väärt, kuna on suutnud panna tööle inimesed, kes on ühel või teisel põhjusel normaalsest sotsiaalsest elust veidi kõrvale või välja jäänud.

Eriti tugev koostöö on Linnamajandusel kriminaalhooldusega, leidis komisjon.

“Urmas Kuusk on väga hea meeskonnatöö tegija ja tal on väga hea koostöö ühiskasulikku tööd tegevate meeste ja naistega,” märkis revisjonikomisjoni esimees Helle Kahm. “See, et Urmas Kuusk on need inimesed tööturule toonud, on väga positiivne.”

“Hea koostöö eest tuleb tänada kriminaalhoolduse noorikuid,” arvas Urmas Kuusk ise. “Need paragrahvist tulenevad tingimused on väga jäigad, aga tänu nende noorikute vastutulelikkusele ja kombineerimisoskusele ning sellele, et meil on mitmekesine töö, õnnestub meil seda asja paremaks sättida.”

Inimesed, kellele on karistuseks määratud ühiskasulik töö, koristavad sügisel lehti, puhastavad talvel tänavaid lumest, suvel trimmerdavad. Samuti teevad nad hooldustöid kalmistul.

“Kuna inimesed on erinevad, on ka suhtumine heakorratöödesse erinev,” tõdes Kuusk. “Kes ikka väga häbeneb keset linna tööd teha, selle saadame näiteks kalmistule tööle. See on peenike värk – pead inimesi tundma ja nendega viisakalt ümber käima, siis teevad nad tööd hea meelega.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 472 korda, sh täna 1)