UUS: Miks TS Laevad “pirukad” rekaritta suunab? (13)

Mandri ja saarte vahelises parvlaevaliikluses on kujunenud murekohaks väikeveokitele ehk N1 kategooria sõidukitele e-pileti ostmine.

Tavapäratu pole olukord, kus piletimüügisüsteem näitab, et vabu kohti sõiduautodele on näiteks üle paarikümne, kuid N1 kategooria sõidukile süsteem ometigi piletit ei müü. Põhjuseks on see, et veokite limiit on täis saanud. N1 kategooria puhul võib aga olla tegemist sõidukiga, mille gabariidid on üpris sarnased tavasõidukiga.

Varasema vedaja, Väinamere liinide ajal taolist probleemi polnud, kuna piletimüügi süsteemi siseselt arvestati, et ka N1 masinad kuuluvad madalamate sõidukite hulka. See tähendas, et kui eelmüügis pileteid jagus, sai pääsme soetada ka N1 masinale.

Toona nägi protsentuaalselt, kui palju pileteid veel müügis on. Praegu näitab piletimüügi süsteem aga seda, kui palju on vabu kohti sõiduautodele. Selleks, et teada saada, kas N1 masinale, veokile või bussile on võimalik piletit osta, tuleb läbida kogu piletiostu protseduur ja alles seejärel annab süsteem teada, kas pileteid on või mitte. Ehk pileti ostja saab vajaliku teabe katseeksitus meetodil, mis võib mõnevõrra aega võtta.

img_2761

Üleeile kohtus Saaremaa ettevõtjatega Spa Hotell Meris TS Laevade juht Kaido Padar. Maanus Masing

 

Üleeile kohtus Saaremaa ettevõtjatega Spa Hotell Meris TS Laevade juht Kaido Padar (fotol), kus samuti oli üheks teemaks N1 kategooria sõidukite probleem. Ühe lahendusena pakkus ta välja eelmüügis olevate piletite hulga tõstmist 50% pealt 70% peale. Tänasest ongi lehel praamid.ee märge: „Eelmüügist müüakse 70% piletitest.“

Loe pikemalt neljapäevasest Saarte Häälest!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 785 korda, sh täna 1)