Rehvivahetaja: tööd on umbselt! (17)

KÄED TÖÖD TÄIS: Harilik tööpäev kestab Rado Ruusi sõnul ligi poole seitsmeni õhtul, kuid tuttavatele-sõpradele paigaldab ta rehve ka pärast tööaega, niisiis venivad tööpäevad teinekord päris pikaks. MAANUS MASING

KÄED TÖÖD TÄIS: Harilik tööpäev kestab Rado Ruusi sõnul ligi poole seitsmeni õhtul, kuid tuttavatele-sõpradele paigaldab ta rehve ka pärast tööaega, niisiis venivad tööpäevad teinekord päris pikaks.
MAANUS MASING

“Viimased viis päeva on umbselt tööd täis olnud. Inimestel on kohati mentaliteet, et kui saaks, laseks kas või detsembri lõpuni suverehvidega, kui ilm vähegi lubab,” ütleb Andres Aksiim Kuressaare rehvitöökojast Raitom-Bezet.

Põhja tänaval tegutseva töökoja esindaja Andres Aksiimi kinnitusel on täiesti tavaline asi, et inimesed hakkavad rehvivahetusele paaniliselt mõtlema niipea, kui lumi ja tuisk platsis.

Ta lisas, et inimesed võivad tihtipeale olla kurjad ja pettunud, et kohe ei saagi rehve vahetama tulla, aga nii rahaahned nemad oma töökojas ei ole, et hakkaks tööpäevi pikendama.

“Jäägu see noortele meestele, me teeme ikka normaalseid tööpäevi, olgugi et selle aja sees on tööd rohkem,” kinnitas Aksiim.

Andres Aksiim mainis ka, et igal aastal teeb osa autode rehvide nägemine teda tõsiselt murelikuks. “Mõnel on talverehvid nii nirud, et samahästi võiks need vahetamata jätta, mingit vahet ei ole!” lausus ta. “Ise ringi sõites kardangi teinekord, et mine sa tea, mis vastutuleval autol all on, sest me ju näeme, missuguses seisus need rehvid teinekord on – mustrit küll miinimumi järgi ja mahub normidesse ära, aga me anname inimesele ikka teada, et see pole kuigi turvaline.”

Roomassaare teel asuva OÜ Evertfront Rehviäri juhatuse liige Rado Ruus ütles eile, et hetkel on esimene vaba aeg saadaval neljapäevaks. Ta märkis, et inimesed hakkasid rehve vahetama kohe, kui seda teha võis ega jäänud ootama 1. detsembrit, mil see kohustuslikuks muutub.

“Hooaeg hakkas oktoobri 15. kuupäeval pihta ja sellest ajast on ikka stabiilselt kogu aeg tiksunud. See on ka tüüpiline, et esimese lumeni on järjekorrad ukse taga. Olin ise pühapäeval mandril ja telefon oli punane, sest kõikidel vajasid rehvid vahetamist, kuna oli lund oodata,” rääkis Ruus.

Ta lisas, et on ka inimesi, kes on valmis tavahinnast üle pakkuma, et vaid järjekorras ettepoole saada, kuid üldjuhul kehtib ikka reegel, et kui ei mahu, siis ei mahu.

“Muidugi kui keegi väga ulmelise summaga peaks tulema, teeks ära, aga seda juba väljaspool tööaega,” sõnas Ruus.

Talverehvid on sõidukitele kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini. Naastrehve on lubatud kasutada 31. märtsini ning erandlike talviste tee- ja ilmastikuolude korral kuni 30. aprillini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 867 korda, sh täna 1)