JUHTKIRI: Odavmüügi lõpp

Säästumarketid on reklaaminud endid kui kõige odavama ostukorviga esmatarbekaupade poode ja üldjuhul see ongi nii olnud. Hulga inimeste igapäevaelus olulist rolli mängiva müügikontseptsiooni kadumine on hea uudis muidugi ennekõike konkurentidele.

Hinnatundlikum tarbija teab väga hästi Saaremaa kaubandusvõrgu võimalusi ja on tähele pannud, et teisteski poekettides on aina enam saada väga soodsa hinnaga tooteid. Samas teab tarbija ka seda, et soodsam hind tähendab ka üksluisemat valikut.

Soodsa hinna kõrval on ostukoha eelistamisel aga üha olulisem argument ligipääsu mugavus ja sobitumine konkreetsete inimeste igapäevaste liikumisteedega. Isegi Kuressaare väikeste vahemaade juures ei hakka inimesed rutiinsete ostude nimel mõnd kõrvalepõiget tegema.

Mooni tänava Säästumarketi sulgemine võib tunduda kaubandusfirma varasema tegevuse valguses üllatav, kuid arvestades täielikku üleminekut Rimi formaadile ka loogiline – kett on esindatud linna olulisemate tuiksoonte juures. Ootame huviga, kuidas see samm Saaremaa konkurentsitihedale kaubandusturule mõjub.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)