Saaremaad külastab Rootsi suursaadik

Reedel külastab Saare maakonda Rootsi suursaadik Anders Ljunggren, et arutada koolijuhtidega rootsi keele õpetamist siinsetes koolides B-keelena.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Pihel ütles, et suursaadiku visiit toimub Lääne-Eesti maakondlike arenduskeskuste kutsel ja selle ajendiks on piirkonnas tegutsevate ettevõtjate vajadus ja soov palgata rootsi keelt oskavaid töötajaid ja spetsialiste.

Lääne-Eesti väliskapitalil põhinevate ettevõtetega on tihedalt suhelnud Lääne-Eesti investorkonsultant Sulev Alajõe. Tema hinnangul annaks see piirkonnale unikaalse konkurentsieelise, kui siin loodaks laialdasemad eeldused rootsi keele õppimiseks. Nimelt võiks Lääne-Eestist saada ainuke Skandinaavia-väline koht, kuhu saaks keeleoskuse baasil rajada Rootsi turule orienteeritud ettevõtteid, leiab Alajõe.

Piret Pihel märkis, et suurt heakskiitu Alajõe maakondadest sellele ideele saanud ei ole, kui Läänemaa välja arvata. Pihel lisas, et ka tema hinnangul võiks rootsi keelt õpetada näiteks ühes gümnaasiumis nii B- kui ka C-keelena. “Sellel teemal saame vestelda suursaadikuga, kes on lubanud keeleõppe toetuseks õla alla panna,” märkis ta.

Lisaks kohtub suursaadik Kuressaare linnapea Madis Kallasega ning kavas on ka GOSPA külastus.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 256 korda, sh täna 1)