Rehvivahetusse suundunud sõidukid sattusid avariidesse (+GALERII) (6)

HONDADE KOHTUMINE: Honda Accordi juht kaotas auto üle kontrolli ja sõitis ette Honda CRV-le. Mõlemal autol olid all suverehvid. IRINA MÄGI

HONDADE KOHTUMINE: Honda Accordi juht kaotas auto üle kontrolli ja sõitis ette Honda CRV-le. Mõlemal autol olid all suverehvid.
IRINA MÄGI

Ilmastikuolud on võtmas ekstreemseid mõõtmeid ning ootamatult maa peale sadanud lumevaip on rattad alt pühkinud nii mõneltki sõidukilt.

Saare Autexi juhatuse liige Johannes Kiider ütles, et esmaspäeva jooksul tuli neil teedelt likvideerida kolm avariilist autot, kokku oli päeva jooksul väljakutseid viis.

“Need kolm avariilist autot sõitsid kõik suverehvidega ja olid teel rehvivahetusse. Esmaspäevane esimene tööpäev ja mahasadanud hunnik lund – asjaolud langesid lihtsalt nõnda kokku,” sõnas ta.

Enamik õnnetusi on õnneks siiski kergemat laadi olnud, kuid vigastatud sõidukite arv muudkui kasvab.

Eile 10.30 ajal juhtus õnnetus Kuressaare–Kihelkonna–Veere maantee 8. kilomeetril. Suverehvidel Mustjalast Tõlli poolt sõitnud Honda Accordi juht kaotas auto üle kontrolli ja sõitis ette Kihelkonna poolt Kuressaarde teel olevale samuti suverehvidel sõitnud Honda CRV-le. Mõlemad autod paiskusid kraavi, inimesed viidi haiglasse tervisekontrolli. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Paar kilomeetrit Tõllilt Kuressaare poole oli kraavis lõpetanud ka suverehvidel Peugeot Partner. Kuressaares Marientali ja Lehe tänava ristis sõitis teelt välja kaubik.

Kuressaare ringtee 5. kilomeetril põrkasid kokku kaks sõiduautot. Esialgsetel andmetel sõitis kõrvalteel liikunud sõiduauto Dodge juht ette peateel liikunud sõiduautole Opel. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Hommikul kaotas juhitavuse küll talverehvidel auto, mida juhtis Pille-Riin Laaneväli. “Tulin Orissaare poolt ja hakkasin järsust ristmikust Leisi keerama. Olgugi et hakkasin juba hulk maad enne pidurdama, oli tee peal kiilasjää ja enam eriti kasu polnud,” nentis ta.

Auto sõitis ristmikust otse ja esiotsaga lumisesse kraavi. Laaneväli kinnitas, et autol oli talverehvid, küll aga ei ole nende kvaliteet tasemel.

“Ma sõitsin umbes 60 km/h ja olin veel kiirust maha pidurdanud, aga auto sõitis lihtsalt lumme kinni. Midagi erilist ei olnudki, lihtsalt ehmatus oli suur,” nentis Laaneväli, kellele tõttasid appi rekaga sõitnud mehed, kes auto kraavist välja tõmbasid.

Kuressaare politseijaoskonna politseiniku Silvar Rattase sõnul on liiklusõnnetuste üks peamisi põhjusi halvad teeolud.

“Kuigi ametlikult tohib veel suverehvidega sõita, on praeguseid ilmaolusid arvestades siiski mõistlik need kiiremas korras talverehvide vastu vahetada. Teed on väga libedad ja liigeldes tuleb olla väga ettevaatlik,” ütles Rattas.

“Ristmikele lähenedes tuleb juba aegsasti kiirust maha võtta ja veenduda, et edasiliikumine on ohutu,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 447 korda, sh täna 1)