Juubilar Jüri Saar võõrustab täna kolleege (2)

FÜÜSILINE TÖÖ ERGASTAB: Eile andis ilmataat vallajuhile koduski lisatööd. Elamu ümbruses lume kühveldamiseks kulus Jüri Saarel paar tunnikest. MAANUS MASING

FÜÜSILINE TÖÖ ERGASTAB: Eile andis ilmataat vallajuhile koduski lisatööd. Elamu ümbruses lume kühveldamiseks kulus Jüri Saarel paar tunnikest.
MAANUS MASING

Pihtla vallavanem Jüri Saar võõrustab täna kolleegidest omavalitsusjuhte. Kokkusaamise teeb aga eriliseks see, et võõrustaja saab täna 70aastaseks.                       

“Saaremaa omavalitsuste liit planeeris selle koosoleku just 8. kuupäevale. SOL-i koosolekud käivad külakorda ja selle plaani alusel on novembrikuus meie kord külalisi vastu võtta,” ütles tänane juubilar.

Pärast keskkooli lõpetamist soovis usin õppur kohe Tartu ülikooli juurat õppima minna, kuid tollased seadused seda ei lubanud. Sellele erialale võeti vastu noori, kellel oli vähemalt kaheaastane tööstaaž.

“Vestlesin pikalt dekaaniga ja tema tegi siis ettepaneku mind ülikooli vastu võtta. Nii sai minust kursuse noorim tudeng,” meenutas juubilar.

Pärast juristidiplomi saamist kutsuti saarlane Saar kroonusse aega teenima. Ohvitseri elu (ülikoolis oli sõjaline õpetus ja Jürist sai leitnant) kestis kaks aastat, sellest aasta Kaliningradis.

Armeest vabanenud Jüri Saar kutsuti Saaremaa tollase põllumajandusvalitsuse juristiks. Nelja ja poole aasta pärast sai temast kuueks aastaks Kõljala ühismajandi direktor. Seejärel kutsuti ta rajooni vastloodud agrotööstuskoondise juhataja asetäitaks. 1988. aastal sai Saarest tollase rajooni täitevkomitee esimehe asetäitja.

“Peagi tehti maavalitsused ja minust sai maasekretär. 1991. aasta lõpus tehti mulle ettepanek asuda maavanema kohale. Olin selles ametis 13 aastat. Enne sõda oli maavanem Neps maakonda juhtinud mõni kuu kauem,” meenutas Saar.

Riigikogu leiba on Kaalist pärit mees, kes elab nüüd Pihtla vallas Lahekülas, maitsnud ühe koosseisu jagu.

“Ma enam ei kandideerinud. Tulin tagasi Saaremaale ja ei kahetse. Tallinnas pakuti mulle ka keskkonnaministri kohta, aga loobusin ka sellest,” rääkis Saar.

Kodusaarel mees tööta ei jäänud. Kihelkonna vald vajas uut vallavanemat. “Seejärel kandideerisin juba koduvallas ja siin ma olen,” võttis Jüri Saar karjääri kokku.

Jüri poeg Indrek on kultuuriminister, vanem poeg Marek juhib Raplamaal keskkonnainspektsiooni, pesamuna Kristjan töötab Tallinnas ja õpib EBS-is majandust. Abikaasa Anne töötab reisibüroos Wris. Lapselapsi on Jüril kolm.

Endine mitmekordne Eesti noortemeister võrkpallis Jüri Saar palliplatsile enam ei kipu, öeldes, et see aeg on läbi. Vabal ajal läheb ta kalavetele või võtab metsa minnes ulukite jahtimiseks püssi õlale.

Ikka samasugust erku meelt edaspidisel eluteel soovivad ka Saarte Hääl ja Kadi raadio.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 103 korda, sh täna 1)