FC Kuressaare lõpetas võiduka hooaja võitlusliku viigiga

Esiliiga B võit ahvatleb pingutama: Meeskond rõõümustab koos kapteni Elari Valmasega võidetud karika üle. ALVER KIVI

Esiliiga B võit ahvatleb pingutama: Meeskond rõõümustab koos kapteni Elari Valmasega võidetud karika üle.
ALVER KIVI

FC Kuressaare lõpetas tänavuse Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B hooaja 2 : 2 viigiga Raasikul sealse FC Jokeri vastu. Sellega vormistas meeskond liigavõidu ja mängib tuleval hooajal taas esiliigas, kust 2015. aastal välja kukuti.

“Võib rahule jääda,” tunnistas peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. “Kui algul oli plaanis teha meeskonnas noorenduskuur, siis seda ei toimunud, ja kui vaadata viimaseid kohtumisi, siis olid väljakul ikkagi kogenud mehed. Samas läksid meie paremad noored Mairo Miil ja Rasmus Saar FC Florasse ja selle üle on mul vaid hea meel.”

Sander Viira sõnul ei julgenud hooaja algul liigavõitu keegi oodata, sest eelmine aasta läks aia taha ja 3.–4. koht olnuks seepärast rahuldav ning esiliigasse tõusmisele ei mõelnud küll keegi.

“Edu taga on meeskonnavaim, mis kohe kevadel oli olemas,” tõdes treener. “Selle pealt hakkasid kiirelt võidud tulema, kuigi suvel vajusime mingil hetkel nagu ikka, kahjuks ära. Saime ka mõned kaotused, kuid tulime järgmises mängus alati sellest välja.”

FC Kuressaare lõi 36 mängus 117 väravat ja see on Sander Viira hinnangul mingis mõttes üllatav, sest Kure pole kunagi olnud meeskond, kes oleks väga resultatiivselt mänginud. “Ootasin liigast pisut kõrgemat taset,” lisas ta. “Samas löödi meile ka 48 väravat, normaalne oleks olnud, kui see arv oleks olnud poole väiksem. Kindlasti on siin põhjuseks meie suur rünnakutuhin ja kaitsele keskenduti vähem, kuid pea igas kohtumises tegi mõni kaitsja oma “kala” ikkagi ka ära.”

Kaks korda kaotusseisust välja

Kuigi FC Kuressaare meeskond sõitis Raasikule juba Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B võitjana, viimases mängus endale allahindlust ei lubatud.

Vaatamata sellele, et mäng oli pingevaba, mängisid mõlemad meeskonnad võidule. FC Kuressaare oli ainus, keda FC Joker tänavu võitnud polnud ning saarlastel oli kindel soov lõpetada edukas hooaeg kolme punktiga. “Ega pidustustele keegi ei mõelnud, kõik tahtsid seda mängu ikkagi võita,” märkis Sander Viira.

Raasiku kunstmuruväljakul mängitud kohtumises võtsid Kuressaare mehed mänguohjad kohe oma kätte, võõrustajad vastasid teravate vasturünnakutega. Head võimalused skoori teha olid kohe Maarek Suursaarel ja rünnakule pandud Elari Valmasel, kuid võrku sahistada ei suudetud.

Vastupidiselt mängu kulule avasid skoori hoopis Jokeri mehed, kui ründaja saatis palli üle Enri Nurmiku väravasse. Praktiliselt järgmisel rünnakul oli kastis läbi murdmas Maarek Suursaar, keda takistada püüdnud kaitsja suunas palli oma väravasse. 1 : 1 viigiseisult mindi ka puhkama.

“Esimese poolajaga rahule jääda ei saa, sest me ei saanud palli kuidagi üles,” tunnistas Sander Viira, lisades, et võib-olla oli meestel ikkagi väike pinge sees ja tundus, et Raasiku sai nendes talvistes oludes paremini hakkama.

Teisel poolajal mängupilt ei muutunud, kuid taas lõid esimese värava väljaku peremehed, kui Reio Alt Andre Ilvese etteposti antud nurgalöögi oma väravasse suunas.

Viigivärav ei lasknud end aga taas kaua oodata. Amor Luup sai keskväljal palli, mängis üle mitu vastast ja tugevast kauglöögist lendu lastud palli Raasiku väravavaht püüda ei suutnud. Peagi jäi Kuressaare aga vähemusse, kui Mikk Rajaver sai punase kaardi.

“Pärast seda, kui Mikk sai punase läks meie mäng paremaks,” tõdes Sander Viira. “Raasiku hakkas kõrgemalt mängima ning nii jäi meil väga palju ruumi kontrateks ja meestel tekkis ees päris häid momente.”

Liigavõit saavutati konkurentide ees kindlalt

FC Kuressaare sai 36 mänguga 23 võitu, 7 viiki ja 6 kaotust ning kogus 76 punkti. Teine oli FC Elva 68 ja kolmas Tartu JK Welco 61 punktiga. 2017. aastal mängib FC Kuressaare esiliigas.

“Mai oli meie tipp, kus kõik toimis,” märkis Sander Viira. “Paraku tuli suvel jälle langus. Amatöörmeeskonnas on paljudel meestel siis teised huvid ja jalgpall jääb veidi tahaplaanile, samas olid mängijad alati olemas. Tänavu oli tunda meeste üksteise toetamist mitte ainult väljakul, vaid ka väljaspool seda, kõik olid huvitatud satsi käekäigust.”

Sander Viira hinnangul on esiliigas edukaks mängimiseks kindlasti vaja leida võimalused, kuidas tõsta treeningute kvaliteeti, ja seda just Tallinnas, kus mehed käivad enda vormis hoidmiseks jalgpalliliidu ühistreeningutel, kuid seal ei keskenduta Kuressaare vajadustele.

“Esiliigas ei oota ees midagi kerget ja eesmärk on püsima jääda, see tähendaks vähemalt seitsmendat kohta,” lausus treener. “Praegu tundub, et kõik mehed ka jätkavad ja siin on muidugi suur motivaator suvel Gotlandil toimuvad Saarte mängud. Samas tuleb leida ka lahendus sellele, et tavapäraseks saanud suvist ärakukkumist vältida.”

Sander Viira tahaks rohkem panustada ka noortele. “Need, kes on juba mänginud, peavad parandama oma suhtumist, sest neil on kõik olemas, et saada heaks mängijaks – kõik on lihtsalt jäänud tahtmise taha,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)