UUS: SDE alustab uue valitsuse loomiseks konsultatsioone

Valitsuskoalitsiooni kuuluva Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus tegi esmaspäeval Reformierakonna esimehest peaminister Taavi Rõivasele ettepaneku tagasi astuda, ning otsustas alustada konsultatsioone uue enamusvalitsuse moodustamiseks.

“Sotsiaaldemokraadid on näinud, et Taavi Rõivas ei ole võimeline tegema Eestile olulisi otsuseid,” ütles SDE esimees Jevgeni Ossinovski esmaspäeva õhtul pärast SDE juhatuse istungit. “Oleme veendunud, et Eestil ei ole aega, et enam kauem oodata. Otsustamatus on kestnud liialt kaua.”

“Pikk valitsuses veedetud aeg on Reformierakonna ideedest tühjaks teinud,” kirjutas Ossinovski päärdumises. “See, mis kunagi oli innovaatiline ja uus, on tänaseks vana ja kulunud. Aina enam näeme klammerdumist iganenud ideede külge ning võimetust asjakohaselt reageerida uutele ühiskondlikele väljakutsetele. Siinjuures ei asenda valitsuses otsustatud punktide hulk värskeid mõtteid, kuidas tagada Eestile parem tulevik.”

“Eesti riigi juhtimine vajab uut energiat ja värskeid mõtteid. Lisaks välisjulgeoleku tagamisele peame pöörama suuremat tähelepanu ka sisejulgeolekule. Edendama ühiskondlikku sidusust ja sallivust erinevate ühiskonnarühmade vahel. Peame tegema tervikliku maksureformi, mis parandab inimeste toimetulekut, vähendab ebavõrdsust ja annab majandusele uue hoo. Peame hoogustama riiklikke investeeringuid olulistesse taristuprojektidesse, sest homse majanduskasvu seeme tuleb külvata juba täna. Peame murdma regionaalpoliitilise hääbumisspiraali ning toetama maaelu. Tänases valitsuses ei ole see võimalik,” kirjutas SDE juht ja lisas, et nende eesmärkide saavutamiseks alustavad sotsiaaldemokraadid konsultatsioone uue enamusvalitsuse moodustamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 156 korda, sh täna 1)