Andres Tinno üllatas kahe miljoniga (14)

ANDRES TINNO sõnul saab nüüd Uus tn 20 krundile tuleva keskuse arendamisega edasi töötada ning loodetavasti on uus keskus EV 100. sünnipäevaks veebruaris 2018 valmis. RAUL VINNI

ANDRES TINNO sõnul saab nüüd Uus tn 20 krundile tuleva keskuse arendamisega edasi töötada ning loodetavasti on uus keskus EV 100. sünnipäevaks veebruaris 2018 valmis.
RAUL VINNI

Lisaks Kuressaare kesklinna uuendamisele sai EAS-ilt 2 miljonit eurot toetust Andres Tinno OÜ Hõbekeskus Kuressaare kogupere- ja elamuskeskuse projekt töönimega “Hõbevalge (Thule keskus)”.

Hõbevalge projekt sai toetust tänu sellele, et riigihalduse minister Arto Aas suurendas üleeile õhtul oma käskkirjaga piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi (PKT) I voorus Saaremaale antava raha mahtu pea miljoni võrra. Ettepaneku selleks tegi Saare maavalitsus 31. oktoobril.

Nimelt on reeglid seatud nii, et täistoetuse saab ka projekt, mis mahub toetuse piiresse rohkem kui 50 protsendi ulatuses. Sedasi Hõbevalge Kuressaare kesklinna uuendamise järel püünele pääseski.

EAS-i regionaalarengukeskuse valdkonnajuht Marge Sargma ütles Saarte Häälele, et Saare maakonnas jääb PKT 2. vooru ca 2,3 miljonit eurot.

“Maakonnal on pärast 1. vooru tulemuste selgumist võimalik kava täiendada, sh lisada sinna uusi projekte. Need otsused ja valikud tehakse Saaremaal kohapeal,” selgitas Sargma.

Praegu teadaolevalt jätkavad II voorus raha taotlemist Kuressaare piirkonna ettevõtlusinkubaator, Oti tootmis-
ala arendus, Kaali loomekeskus OHHOO ja planetaarium ning Saare maakonna maalinnade võrgustik. Nende eelarvetes on toetuse reale kirjutatud kokku üle 3,1 miljoni euro.

“Teoreetiliselt on võimalik, et toetust võivad saada kõik kavas olevad projektid,” lisas Sargma, kelle sõnul hindab EAS projekte vastavalt PKT toetuse hindamismetoodikale ning kui kõik esitatud projektid hinnatakse mõjusateks, on võimalik toetust saada maakonnale mõeldud eelarve piires.

“Olukorras, kus mõjusaid projekte peaks olema enam kui eelarve vahendeid, rahastatakse projekte vastavalt hindamistulemuste pingereale – toetust saavad mõjusaimad projektid,” lisas ta.

Andres Tinno kuulis positiivset rahastamisotsust Saarte Hääle käest ja oli tõepoolest üllatunud. Tema sõnul kadus rahasaamise lootus siis, kui avalikustati, et linna keskväljaku arendamine haukab jagatavatest summadest suure osa (2,8 miljonit eurot – toim).

Siiski anti veel lootust, et ehk pääseb ka Hõbekeskuse projekt edasi. Hinnangud olid olnud head. “Olin ooteseisundis ja näpud risti,” ütles Tinno.

Lisaks kahele miljonile toetusrahale panustab ettevõte ise 1,5 miljonit eurot. “Suure kinosaali finantseering jäi meie enda kanda, kuid see on oluline osa kogu projekti toimimise osas,” märkis ta.

Keskusesse peaks tulema 15 töökoha ümber. Mis saab keskuse lõplikuks nimeks, Tinno veel öelda ei osanud. Töönime “Hõbevalge” puhul võib keeruliseks osutuda see, et nimi on varem juba mitmes kategoorias kaitstud.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse Saare, Lääne, Rapla, Tartu ja Viljandi maakonna 1. taotlusvoorus toetatakse 12 projekti elluviimist toetuse kogumahus 15,3 miljonit eurot. Saare maakond võttis viiele maakonna jagatud summadest kolmandiku.


Mis tuleb?

Toetuse abil on kavas rajada Kuressaare kesklinna Saaremaa saamis- ja ajalugu nüüdisaegselt ja elamuslikult tutvustav aastaringne kogupere- ja elamuskeskus. Kasutades arendusideena Saaremaa kui müütilise Ultima Thule ideekontseptsiooni, pakub keskus meelelahutuslikku ja põnevat tegevust, väljapanekuid ja interaktiivset osaluselamust (tee-ise-kino, 360 filmid jm) erinevas vanuses lastele ja nende vanematele. Keskus täiendab külastusvõimalusi sihtkohas, ühtlasi saavutatakse sellega hooaja pikendamine.

Raul Vinni, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 199 korda, sh täna 1)