Kihelkonnal tehti hingedele pai

LÄKS HINGE: Dramaatiline Bachi Aaria, mida tavaliselt esitatakse jõuliselt orelil, oli Rein Orni akordioni ja Erki Aaviku viiuli esituses mahe ja salapärane.  MAANUS MASING

LÄKS HINGE: Dramaatiline Bachi Aaria, mida tavaliselt esitatakse jõuliselt orelil, oli Rein Orni akordioni ja Erki Aaviku viiuli esituses mahe ja salapärane.
MAANUS MASING

Hingedepäeva kontsert Kihelkonna kirikus oli rahvarohke. Esines duo – Rein Orn akordionil ja Erki Aavik viiulil.

Kirikud oma kõrgete võlvidega on kui loodud klassikalise muusika kontsertide jaoks. Dramaatiline Bachi Aaria, mida tavaliselt esitatakse jõuliselt orelil, oli kahe instrumendi esituses mahe ja salapärane. Imelise kerguse ja harmooniaga helisesid Elgari “Salut D´Amour” ja Enrico Toselli “Serenata”, mis juhatasid meeli avarustele. Südamed sulasid liigutusest F. Schuberti “Ave Mariat” kuulates. Esitusele tulid veel kaunimad palad J. Massenet´ loomingust. Viimane pala, J. Brahmsi “Uinu vaikselt, mu lind” oli kui unelaul lahkunuile.

Kogu kontsert oli helge ja ilus ning helises kuulajate hinges vastu. Esinemise lõppedes tõusid kõik püsti, hing avali. See oli tõeliselt kaunis kontsert. Kohaliku mehe Kalju Eeriku hinnangul saab sellise tasemega esitust siin kuulda vaid paar korda sajandis.

Saaremaal on esile kerkinud uus ühes rütmis hingav muusikutepaar, kelle suurepärane ja mitmekesine repertuaar ning esitus suudavad inimesi täielikult kaasa haarata.

Paljude tänulike kuulajate nimel 

Kadri Kullapere ja Helje Vaher

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 372 korda, sh täna 1)