Arstitudengid tulid saarele haiglat kaema

RINGKÄIGUL: Kirurgiakliiniku ülemarsti Toomas Tartest kuulavad Eeva-Maarja Raamat ja Rauno Pihlak. MAANUS MASING

RINGKÄIGUL: Kirurgiakliiniku ülemarsti Toomas Tartest kuulavad Eeva-Maarja Raamat ja Rauno Pihlak.
MAANUS MASING

Tartu ülikooli 38 arstitudengit tegid eile tutvust Kuressaare haiglaga, täna kohtuvad aga Saaremaa omavalitsuste liidu esindajatega.

SA Kuressaare haigla juhatuse liikme Märt Kõlli sõnul on nii suure hulga tudengite külaskäik haigla jaoks erakordne sündmus.

“Mine tea, äkki tuleb mõni neist pärast õpingute lõppu meie haiglasse tööle,” avaldas Kõlli lootust. “Tööd oleks meil pakkuda küll – näiteks psühhiaater, silmaarst, günekoloog saaksid kohe ametisse.”

“Tulin, et uurida ja vaadata ning võib-olla suveks siia tööle tulla,” põhjendas Saaremaa-reisil osalemist 4. kursuse üliõpilane Eeva-Maarja Raamat. “Haigla on pisike ja kodune, tehniline pool tundub piisav ja korralik.”

Millises haiglas ja millisel erialal ta pärast õpingute lõpetamist tööle asuda võiks, on Raamatu sõnul veel vara öelda. “Aega otsustada veel on,” lausus ta.

3. kursuse tudeng Rauno Pihlak on küll tartlane, ent tema vanaema on saarlane ja Rauno ise Saaremaal sage külaline. Kuressaare haiglas Pihlak seni siiski käinud polnud. “Muljed on head,” kinnitas ta. “Siin haiglas töötamas võiksin end ette kujutada küll.”

Pihlak lisas, et tulevikuplaane ta siiski veel teinud pole.

Täna toimub tudengitele vastuvõtt Kuressaare raekojas, kus osaleb ka linnapea Madis Kallas. Haigla ja omavalitsuste liit ootavad üliõpilastelt külaskäigu kohta tagasisidet ja arvamust selle kohta, mis neid Kuressaarde tööle kutsuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 940 korda, sh täna 1)