Ellen ja Elmar Laes – imelised vanavanemad

RÕÕMUS PERE: Vanaisa Elmar, lapselapsed Marie ja Triin, vanaema Ellen ning lapselapsed Jürgen ja Juhan. KÄTLIN LAES

RÕÕMUS PERE: Vanaisa Elmar, lapselapsed Marie ja Triin, vanaema Ellen ning lapselapsed Jürgen ja Juhan.
KÄTLIN LAES

Vanurite eneseabi- ja nõustamisühing (VENÜ) koos vanavanemate fondiga tunnustas eile juba 11. aastat järjest Eesti tublimaid vanavanemaid. Tunnustus tuli ka Saaremaale Ellen ja Elmar Laesile.

Ellen ja Elmar on vanemate ja vanavanematena näidanud üles erakordset hoolimist ja armastust oma järeltulevate põlvkondade vastu. Nad on üles kasvatanud kolm tütart, kes on kinkinud neile seitse lapselast.

Saatus on aga toonud paari teele ka katsumusi. 1992. aasta talvel suri nende keskmine tütar Eva, olles vaid 27-aastane. Evast jäid maha kaks poega, üks neist – Jürgen – on sügava intellektipuudega. Toona 8-aastane poiss jäi Elleni ja Elmari kasvatada, tema väikevend isapoolse vanaema hoole alla.

Vahetult pärast eile keskpäeval toimunud tunnustusüritust Kadriorus tunnistas Ellen Laes Saarte Häälele, et on siiralt rõõmus sellise meelespidamise üle. “See tuli mulle suure üllatusena, pole siiamaani toibunud veel, kuid olen kõige selle eest väga tänulik,” kinnitas ta.

Elleni kinnitusel on loomulikult ka Elmaril tunnustusest heameel. “Pea terve pere oli koos täna, lapselapsed olid kõik kohal ja selle üle on mul nii hea meel. Meil on tore perekond!” rääkis Ellen Laes.

Puudega lapse kasvatada võtmine muutis tol ajal 50-aastase Elleni ja 58-aastase Elmari elukorraldust oluliselt. Ellen töötas toona Kuressaare Elamute Hoolduses finantsistina ja Elmar oli taksojuht. Tütrepojast sai aga ühtäkki nende elu keskpunkt. “Kasvatame inglite juurde läinud tütre sügava puudega poega juba 25 aastat,” märkis Ellen.

Ellen Laes on tunnustuse väljaandjate kinnitusel olnud tegus ka väljaspool kodu ja tööd. Nimelt on ta üks Saare maakonna arengupuudega inimeste tugiühingu asutajatest. 15 aastat tegi ta seal vabatahtliku tööd, organiseerides üritusi, otsides aktiivselt rahastust ja hoides korras raamatupidamise.

Ellen ja Elmar on rõõmuga osalenud tegelikult kõigi lastelaste kasvatamises, pakkudes neile hoolt ja armastust ning nende koduuksed on pereliikmetele alati lahti olnud. Tähtpäevadel kogunetakse ikka ühise laua ümber. Praegu on Elleni ja Elmari pere koos laste ja lastelaste ning nende kaaslastega 16-liikmeline.

Ellen ja Elmar kui tänavused ühed kõige imelisemad vanavanemad saavad aga üllatusena minna mõneks päevaks Pühajärvele hinge tõmbama. “Saame koos vanaisaga puhkusele minna,” naeris Ellen.

Koos tänavuste väljavalitutega on seni sellise erilise au osaliseks saanud 112 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 363 korda, sh täna 1)