Tänavune tervisepäevade sari on edukalt lõppenud

Liis Arula liikuvuse näidistreening ANDLA RÜÜTEL

Liis Arula liikuvuse näidistreening
ANDLA RÜÜTEL

2016. aasta tervisepäevade sarjas toimus neli üritust, mida rahastati programmi “Rahvastiku tervise arengukava 2009–2020” vahenditest.

Märtsikuus kuulasime staartreener Mirko Miilitsa motivatsiooniloengut “Mõtlemisega elu parimasse vormi” ja Toomas Kuusk viis läbi qigongi (hiina tervisevõimlemise) näidistreeningu.

Juulis toimus traditsiooniline Illiku võrkpalliturniir. Heitlikke ilmaolusid trotsides võistles seitse tiimi.

Septembris toimus rahvusvahelise kepikõnni liidu (INWA) väljaõppe saanud treeneri René Meimeri kepikõnnikoolitus. Sügisene tervisepäev sai teoks oktoobris. Saime taas osa qigongi algõpetusest, seekord Silva Sirge juhendamisel. Hiina traditsioonilise meditsiini põhimõte on, et 80% tervisest sõltub inimese elustiilist ja 20% arstiabist.

Päeva teises pooles oli personaal- ja rühmatreeningute treeneri Liis Arula loeng ja liikuvustreening. Treener Arula kiitis väga tunnis osalenute head vormi ja liikuvust.

Kevadisel ja sügisesel tervisepäeval oli soovijatel võimalus mõõta oma keha koostist Jawon ioi 353 kehaanalüsaatoriga. Mõõtmine annab suurepärase ülevaate kehas toimuvast ja on hea infoallikas treeningute ja teadliku toitumisega alustamisel või progressi jälgimisel. Mõõtmistulemusi selgitas Kaia Kollo.

Tervisepäevade korraldamise eesmärk on pakkuda kohalikule liikumishuvilisele inimesele mitmesuguseid liikumisalaseid teadlikkust tõstvaid loenguid ja treeninguid.

Tervisepäevadega on plaanis jätkata ka tuleval aastal.

Liikumisrohket sügist soovides

Andla Rüütel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)