Sõstrad tähistavad 15. sünnipäeva

TUNNUSTATUD ANSAMBEL: Pilt on tehtud Hans Hindpere laulude konkursil kevadel 2016, kus Sõstrad pälvisid publiku lemmiku tiitli ja grand prix’. Fotol on (vasakult) Kalmer Poopuu, Viljar Merivald, Kaupo Sirel, Veikko Lehto, Silver Õun ja Meelis Juhandi.  ERAKOGU

TUNNUSTATUD ANSAMBEL: Pilt on tehtud Hans Hindpere laulude konkursil kevadel 2016, kus Sõstrad pälvisid publiku lemmiku tiitli ja grand prix’. Fotol on (vasakult) Kalmer Poopuu, Viljar Merivald, Kaupo Sirel, Veikko Lehto, Silver Õun ja Meelis Juhandi.
ERAKOGU

Meesansambel Sõstrad tähistab kooslauldud aastaid tänavu kahe kontserdiga, kus esitatakse aastate jooksul repertuaari kogunenud laule. Palad tulevad esitamisele kolmes teemajaotuses ja publiku ette jõuab ka üks lugu, mida seni prooviruumist väljaspool esitatud ei ole.

Kolmapäeval kell 19 antakse kontsert Kuressaare muusikakoolis ja reedel kell 19 saab 15. tegutsemisaastat tähistavat Salme meesansamblit Sõstrad kuulda Salme rahvamajas.

Ansambli liige Meelis Juhandi ütles, et nende koosluse juured ulatuvad Salme kanti, kus kunagi tegutsenud segaansamblist kasvas välja meesansambel. Juhandi ise liitus ansambliga juba 1997. aastal ja tema sõnul on sellest koosseisust Sõstardesse püsima jäänud kolm inimest. Kuueliikmelises meesansamblis laulavad praegu Meelis Juhandi, Silver Õun, Kaupo Sirel, Viljar Merivald, Kalmer Poopuu ja Andrus Oder. “Vägesid juhatab” Veikko Lehto.

“Sõstrad said ametliku nime siis, kui sõitsime Paidesse võistulaulmisele,” rääkis Juhandi. “Seljataga oli pikk reis ning kui mehed bussist välja astusid, ütles akordionitüdruk, et meestel kõigil põsed nii punased, et meenutavad punaseid sõstraid. Sealt see nimi külge jäi.” Kui Punased Sõstrad ja tollane juhendaja Anita Kangur enam koos ei tegutsenud, lühenes nimi lihtsalt Sõstardeks.

Pärast aastast loomingulist pausi tuli juhendajaks Veikko Lehto, kellega tehti esimesed proovid ligi viis aastat tagasi. “Praeguseks on repertuaaris alles mõned Anita Kanguri lood, aga ka hulganisti uusi. Oleme paarkümmend lugu vastavalt teemadele plokkidesse jaotanud ning kontsertidel tulevad esitamisele mere-, armastus- ja niisama laulud,” rääkis Lehto. Meelis Juhandi lisas omalt poolt, et esitamisele tuleb ka üks lugu, mis pole seni veel prooviruumist kaugemale jõudnud ja mida avalikkusele seega varem esitatud ei ole.

Kontserte ansambel eriti palju ei anna, pigem tullakse kokku, kui Sõstraid on kuhugi esinema kutsutud. Põnevamad esinemiskohad on seni olnud näiteks valimispeod, Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseum ja Jääaja keskus. Juhendaja Veikko Lehto sõnul tuleb kutsujatele sageli ka ära öelda, kuna ansambli kõik liikmed on tööl käivad mehed ja vabu nädalalõppe on keeruline leida. “Kui esineme, siis ikka kõik koos. Ilma kõigi liikmeteta oleks seda veidi jant teha,” märkis Lehto.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 460 korda, sh täna 1)