Maavanem lõpetas seafarmis karantiini (1)

1. novembril lõpetas Saare maavanem Valjala vallas Sakla külas asuvas Valjala Seakasvatuse OÜ-le kuuluvas sigalas karantiini ja tunnistas kehtetuks seal seni kehtinud kitsendused, kuna seafarmis on sigade Aafrika katk likvideeritud ja katkutõrje eeskirjast tulenevad nõuded täidetud.

Samuti tunnistas maavanem kehtetuks seoses karantiiniga kehtestatud kolmekilomeetrise ohustatud tsooni ja kümnekilomeetrilise järelevalvetsooni.

Karaniin kehtestati Valjala Seakasvatuse OÜ-le kuuluvas seafarmis 24. augustil seoses Aafrika seakatku diagnoosimisega.

Valjala Seakasvatuse juhatuse liikme Margus Õunpuu sõnul kavatseb ettevõte Sakla farmis seakasvatusega jätkata, ent veel pole selge, millal täpselt. “Võib-olla toome esimese väikese koguse sigu sisse novembri lõpus,” lausus Õunpuu. Seejärel algab tema sõnul seireaeg, mis peab andma vastuse, kas katkupisik on farmist lõplikult kadunud või annab endast uuesti märku. Ka on ettevõttel plaanis enne seakasvatusega alustamist teha farmis pisut parendustöid.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda ütles, et enne kui Sakla farmis võib seakasvatusega jätkata, peab farmi-
omanik ellu viima ettepanekud, millega tulid välja VTA lepingupartnerina katkukoldes epidemioloogilise uurimise läbiviinud maaülikooli teadlased.

“Seal ikkagi tähelepanekuid oli, mis oleks võinud antud olukorras paremini olla, et taudi levikut farmi vältida,” märkis Kalda. “Vaatame need üle ja sellest lähtuvalt esitame nõudmised juhul, kui farmis alustatakse uuesti seapidamist,” lisas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 391 korda, sh täna 1)