Kellele lähevad Leader-toetused (6)

OÜ Ilus On Maa: Est-Agar AS on maailmas ainuke punavetikast Furcellaria lumbricalis´t toodetud lisaaine furcellaraani tootja. Saare Economics on sõnnikust biogaasi tootev ettevõte. Mõlema ettevõtte jääkproduktid on orgaaniline ressurss, mida tekib aastas ca 1800 tonni. Projekti eesmärk on uurida ressursi omadusi ja tooteid, mis sellest valmistada saaks.

Velike OÜ: Projekti eesmärk on käivitada Muhus Nõmmkülas väike lihatööstus. Lisaks jahimeestele saavad tulevikus kohaliku lihatööstuse toodanguga varustatud ka kohalikud söögikohad, turismitalud ja väikepoed.

Saare Kapital OÜ: Saaremaal on üle 16 000 lamba. Sellele vaatamata on lambaliha toitlustuskohtades ja kaubanduses suhteliselt harva. Projekti eesmärk on rajada Mustjala külla rohelisel energial töötav külmkamber.

Õun Drinks OÜ: Projekti eesmärk on ehitada Karja külla tootmishoone, mis oleks sobilik limonaadi ja siidri tootmiseks. Lisaks on plaanis soetada õunte pressimise ja pastöriseerimise seadmed ja mahutid. Tootmisel kasutatakse maksimaalselt Saaremaal korjatud õunu.

Saaremaa Camp OÜ: Mändjala rand on Saaremaa populaarseim ja suurim rand, mis 2014. aastast on avalik supelrand. Projekti eesmärk on muuta täiskasvanute ja laste vaba aeg rannas veelgi aktiivsemaks ja sisukamaks. Projekti toel rajatakse laste mänguväljak, paigaldatakse ketasgolfi korvid ja ehitatakse randa ilmastikukindlad lauatennise lauad.

MTÜ Õpituba: MTÜ käitab Muhus RMK-le kuuluvat 16,5 ha suurust Nõukogude sõjaväe vana mahajäetud territooriumi. Projekti eesmärk on ala kasutuselevõtt seikluspargina, pakkudes tulevikus võimalust veeta aega vabas õhus ning panna oma füüsis ja vaim proovile kõrgradadel ning Nõukogude sõjaväe kujundatud keskkonnas.

Saksapreili OÜ: Alustava ettevõtja eesmärk on pakkuda magusasõpradele elamust maitsvate vahvlite ja küpsiste näol. Projekti toel luuakse omatoodete bränd ja soetatakse vahendid maiustuste küpsetamiseks ja müügiks.

Hany OÜ: Leisi taluturg on koht, kus talunikud ja väiketootjad saavad oma kaupa müüa. Samuti on see koht, kus perega meelt lahutada ja silmaringi laiendada. Projekti toel soetatakse 2016. aasta suvest tegutsevale taluturule välitelgid ja helitehnika ning turuesine plats kaetakse kiviparketiga.

Aus Rüütel OÜ: Kaarma spordimaja asub Kuressaare linnast 10 minuti autosõidu kaugusel ja siin on juba paar kuud avatud suur laste mängumaa. Projekti toel soetatakse juurde siseruumide atraktsioone ja viiakse hoones läbi töid, mille tulemusel tõuseb mängumaa turvalisus.

Arborest OÜ: Projekti toel soetatakse multifunktsionaalsed seadmed, mida seni Baltikumis ega ka Soomes kasutatud ei ole. Tulemuseks on mitmed uued turuvõimalused, töö efektiivsuse tõus ja võimalus teha puuhooldust kohtades, kus seda seni sobiva tehnika tõttu teha ei saanud.

Koplimäe Mahe Talu: Projekti toel soetatakse talusse küpsisemasin. Tõuseb töö efektiivsus ja turule tulevad erinevate kohalike lisanditega tervislikud küpsetised.

Redeem OÜ: Projekti toel avatakse ajaloolises Pihtla vallamajas tootmisruum, kus ettevõtjatel on võimalik väärindada aiandus- ja metsandussaadusi. Ettevõtte üks eesmärk on omatoodete väljatöötamine ja turuletoomine ning muu hulgas saab alustada kohalikel ravimtaimedel põhineva tervisejoogi tootmisega.

MTÜ Visit Saaremaa: 2012. aasta lõpust on Saaremaa toidutootjad ja käsitöölised kasutanud oma toodetel märgist “Saaremaa ehtne toode”. See annab tarbijale hea võimaluse poes, turul, söögikohas märgata ja eelis-
tarbida kohalikku toodet. Ettevõtjaid, kes märki oma toodetel kasutavad, on tänaseks üle 70.

Saare Maakari OÜ: Uustla ökotalu on eesti maatõugu veisekarja pidanud juba pikki aastaid. Projekti tegevus on tootmisruumide väljaehitamine ja sobivate seadmete soetamine talus juustutootmise käivitamiseks.

Reivern OÜ: Reivern OÜ on noor ettevõte Pihtla vallas, mis valmistab sõidukite jalamatte. Lisaväärtuse andmiseks toodetele soetab ettevõte täisautomaatse tööstusliku tikkimisseadme, millega saab mattidele tikkida ettevõtte reklaami ja logo ning pakkuda teenust ideest valmistooteni.

EL Service OÜ: Projekti eesmärk on rajada Sakla külasse nüüdisaegse tehnikaga remonditöökoda mootorsõidukite teenindamiseks. Lisaks käivitatakse huviring laste ja noorte huvitegevuse mitmekesistamiseks, mis aitab noortel autotehnikat tundma õppida.

Vaka OÜ: Planeeritud tegevused annavad ettevõtjale võimaluse tulla turule dekoratiivsete tekstiilitoodetega, mille valmistamisel on kasutatud rahvuslikke tikandeid ja kohalikku lambavilla. Projekti toel soetatakse seadmed väikese õmblustöökoja sisseseadmiseks.

SA Saaremaa Turism: Projekti eesmärk on valmistada maakonna külastajate tarbeks ette soovituslikud temaatilised külastusteekonnad, mis on kättesaadavad nii paberkandjal, internetis kui ka nutirakenduste kaudu.

Haakeri OÜ: Projekti eesmärk on avada Kaali mõisa viljaaidas pruuli- ja pagaritöökoda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 525 korda, sh täna 1)