Seeniormeeste klubi alustas sügishooaega Luksusjahis (1)

LUKSUSJAHTI KÜLASTAMAS: Luksusjahi tootmisjuht Andres Toom (vasakult teine) on valmis seeniormeestele seletusi jagama. Laevaehitusest on huvitatud (vasakult) Lembit Reek, Allu Kelder, Jaanus Mihkelson, Janno Holsting, Ants Kangur, Eini Lipu, Leo Rauts, Rein Jakobson ja Kalev Lind.      MAANUS MASING

LUKSUSJAHTI KÜLASTAMAS: Luksusjahi tootmisjuht Andres Toom (vasakult teine) on valmis seeniormeestele seletusi jagama. Laevaehitusest on huvitatud (vasakult) Lembit Reek, Allu Kelder, Jaanus Mihkelson, Janno Holsting, Ants Kangur, Eini Lipu, Leo Rauts, Rein Jakobson ja Kalev Lind.
MAANUS MASING

Tuleva aasta algul aastaseks saava Saaremaa seeniormeeste klubi liikmed on võtnud endale eesmärgiks tutvuda kodusaare tuntumate ettevõtetega, võõrustada teada-tuntud külalisi ja käia ise mandrimaal külas.

Klubi juhatuse liige Ants Kangur ütles, et ühendus alustas hoogsalt. “Kevadel käisime kaks korda kuus koos, suvel piirdusime ühe üritusega kuus ja sügisel saame samamoodi korra kuus kokku,” rääkis Kangur.

Eelmisel nädalal tegid klubi liikmed ringi peale Luksusjahi avaratele tootmisruumidele. Meestele jagas selgitusi firma tootmisjuht Andres Toom.

Mõne kuu jooksul oli see seenioridele juba teine tutvumiskäik laevatehasesse. Kevadel vaadati üle Baltic Workboats.

Nende kahe ettevõtte külastamine andis kinnitust ammusele tõdemusele, et saarlased oskavad ehitada maailmatasemel kaatreid, jahte ja mitmesuguseid eriotstarbelisi laevu.

Hiljaaegu võõrustasid saarlased Hiiumaa klubi Pühalepa Vanamehed eestvedajat Endel Lepistot. Nõnda siis on kahe “mereriigi” suhted eakate meeste klubilist tegevust silmas pidades tihenenud.

“Suvel käisime Läänemaal. Valisime välja firmad, mis tootmise poolest Saaremaa ettevõtetest erinevad. Tutvusime ka Lihula ja Haapsaluga. Saime ülevaate nende paikade ajaloost ja tänapäevast. Naabreid peab ju tundma,” toonitas Kangur.

Paljuski talitavad mehed vanarahva tarkuse järgi, et enne kui lähed Pariisi, käi ära Nuustakul. Niisiis püüavad seeniormehed ennekõike oma maakonna ettevõtteid lähemalt tundma õppida. “Augustikuus käisime Sporrongis. Seegi oli väga huvitav külaskäik. Nägime, milliseid märke ja medaleid Kuressaares tehakse,” märkis Kangur.

Alanud kuu teises pooles külastavad seeniorklubi mehed päästeteenistuse ja politsei maja. Detsembris tõmbavad mehed selga spordidressid, et osaleda ühel ühistreeningul.

Praegu kuulub seeniorklubisse 18 liiget.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 875 korda, sh täna 1)