Aavo Reinfeldt – eelkõige saarlane, alles siis eestlane ja ameeriklane (1)

MEELDIVAS VANALINNAS: Tallinna vanalinnas meeldib Aavo Reinfeldtile jalutada ja enda jaoks uusi kohti avastada.  AARE LAINE

MEELDIVAS VANALINNAS: Tallinna vanalinnas meeldib Aavo Reinfeldtile jalutada ja enda jaoks uusi kohti avastada.
AARE LAINE

SaareMaaPäevade sügislaadal, päikesepaistelise 10. septembri keskpäeval salvestab pikka kasvu mees Kuressaare kesk­väljakul lõõtspillimängija Ain Hannuse esinemist. Kes on see rahvamuusikast huvitatud härrasmees?

“Nimeks on Aavo Reinfeldt, elan Ameerika Ühendriikides, Californias,” esitleb naerusuine mees end. Lisab emotsioone varjamata, et Kuressaares on  meeldiv, nii palju rahvast ja kõigil on hea tuju. Millest veel hakatuseks rääkida kui mitte ilmast. Lõuna-Californias pole näiteks kolm aastat sadanud. Eestis on Reinfeldt septembrikuise vihmasabina kätte saanud.

Ikkagi, kes on see eesti keelt kõnelev ameeriklane? Aavo isa ja ema on sündinud Saaremaal ja ta sugulased on saarlased. “Ma alati ütlen, et ma pole eestlane, olen saarlane,” kinnitab Ühendriikides sündinud ja seal koolis käinud, kõrgkoolid lõpetanud ja oma elutöö panganduses teinud Reinfeldt.

YouTube’is ringlevas videolõigus “Kogu me lugu” (autor Anna Hints), kus Aavo oma eluteest kõneleb, iseloomustatakse teda lausega: “Südames nii ameeriklane kui eestlane, kuid eelkõige saarlane.” Aavo räägib, et tal on Saaremaal küll palju sugulasi, kuid siin käies eelistab ta peatuda hotellis. “Kui sugulaste juurde lähen, siis ei saa ma sealt välja. Nad annavad mulle liiga palju süüa ja juua, pärast seda ei saa ma autoga sõita, aga tahan palju näha, pildistada ja inimestega rääkida,” selgitab ta.

Veel ütleb Aavo, et jääb nüüd Eestisse kauemaks, kuna hakkab Tallinnas EBS-is tudengeid õpetama. Lepime kokku, et räägime pikemalt. Oktoobri keskel täpsustame kohtumise. “Reedene päev sobib kõige paremini. See on mul koolitööst vaba, kas saad Tallinna sõita?” küsib Aavo.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)